Novinky

Adobe chce přinést bezplatnou verzi Photoshopu pro Mac

Photoshop je jedním z nejstarších a nejpoužívanějších softwarů pro komplexní úpravu fotografií. Spousta lidí si jej dnes však nepořídí kvůli modelu předplatného, na který Adobe přešlo již před několika lety. Pokud totiž tuto aplikaci využijete pouze párkrát do měsíce, tak se vám logicky nevyplatí za ni dát zhruba 300 korun měsíčně. Spousta lidí proto přešla na jiná řešení, která jsou buď úplně zdarma nebo jsou výrazně levnější a platí se pouze jednorázově. Proti této konkurenci chce však Adobe zakročit, a to uvedením bezplatné verze Photoshopu.

Dle magazínu The Verge momentálně Adobe vytváří “Freemium” verzi tohoto oblíbeného softwaru, která běží kompletně přes webový prohlížeč. Ať už tedy používáte Windows, Linux či macOS, tak na každém z těchto operačních systémů byl měl odlehčený Photoshop fungovat. Jelikož se jedná o free verzi, tak samozřejmě musíme očekávat ústupky, a to převážně u pokročilejších funkcí. Rozhodně se však najde velká skupina zákazníků, kterým tyto funkce chybět nebudou a free verze pro ně tím pádem bude absolutně dostačující.

foto: unsplash (autor: Szabo Viktor)

Momentálně probíhá testování pouze v Kanadě a to přeš prohlížeče Google Chrome a Microsoft Edge. Dalším podporovaným prohlížečem by měl být Mozilla Firefox, o implementaci do Safari však zatím bohužel nepadlo ani slovo. Dle dostupných informací lze v Safari zatím pouze komentovat a prohlížet stávající projekty, nikoliv je vytvářet. Rozhodně však není vyloučeno, že se nemůžeme v oficiální verzi tohoto odlehčeného Photoshopu podpory Safari dočkat. Kanadská verze je totiž pouze zkušební a ačkoliv Adobe nezveřejnilo žádné zprávy ohledně rozšíření do dalších zemí, tak zavedení v dalších regionech na sebe jistě nenechá dlouho čekat.

foto: unsplash (autor: Tim Mossholder)

A co vy? Ocenili byste bezplatnou verzi Photoshopu nebo jste spokojeni s aktuální nabídkou Adobe? Své názory nám dejte vědět v diskuzi.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button