Novinky

Apple již za pár týdnů představí 9,7″ iPad Pro. Dostane lepší výbavu než větší sourozenec

Již nějakou chvíli se mluví o tom, že Apple na blížící se březnové konferenci představí zmenšeninu 12,9“ iPadu Pro který byl uveden na trh v listopadu loňského roku. Ten je určen především pro náročné uživatele, kteří nechtějí dělat žádné kompromisy a hledají zkrátka toho nejlepšího jablečného pomocníka s velkou dotykovou obrazovkou.

ipadpro-21

Co se účelu, vzhledu a funkcí, měl by se kompaktnější iPad Pro podobat svému většímu sourozenci. Údajně se však dočkáme i vylepšení, a to u fotoaparátu, který zvládne pořizovat 12Mpx snímky, a nahrávat videa ve 4K, což je stejná hodnota jako u aktuálního iPhonu 6s. Třináctipalcový model a jiné novější iPady disponují 8Mpx fotoaparáty a samozřejmě přední HD kamerkou, kterou dostane do vínku i chystaná novinka. Apple předpokládá, že kompaktnější zařízení se ujme především u uživatelů, kteří častěji cestují a berou iPad s sebou, a tedy jistě kvalitnější fotoaparát na svém tabletu ocení.

U nového iPadu se pravděpodobně objeví také již známé věci jakými jsou – čip A9X, podpora Apple Pencil, čtyři reproduktory, speciální konektor pro připojení klávesnice a displej s úpravou pro lepší čitelnost na přímém slunci. Očekává se, že Apple představí menší iPad Pro 21. března při příležitosti tiskové konference společně s 4″ iPhonem SE a novými doplňky k Apple Watch. Zatím to vypadá, že se máme skutečně na co těšit.

Zdroj

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Pochybuju, že Apple představí menší iPad Pro, když trh s tabletama stoji a teprve nedavno ukazal novej model. Ale kdo ví 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button