Novinky

Test displeje v 9,7“ iPadu Pro prozradil fantastické parametry. Objeví se také v iPhonu 7?

Zahraniční server DisplayMate podrobill displej 9,7“ iPadu Pro detailnímu testování, které odhalilo několik zajímavých informací. V konečném zhodnocení si menší iPad Pro odnesl výborné hodnocení a titul nejlepšího LCD panelu. Velkým překvapením je přítomnost dvou barevných gamutů, které se starají o barevnou přesnost. Vizuální podání je nad úrovní těch nejdražších displejů, než co nabízí například ty nejdražší monitory a UHD TV. Borci z DisplayMate také zjistili, že v porovnání se starším modelem se 9,7“ iPad Pro chlubí o 20 procent vyšším jasem (511 cd).

ipad_proMnohem působivějším parametrem je zdaleka nejnižší úroveň odrazivosti displeje, na který lze v mobilních zařízeních narazit. Tablet využívá speciální antireflexní vrsty, která odráží pouze 1,7 % dopadajícícho světla. V přímém srovnání 9,7“ iPad Pro porazil většího brášku ve všech směrech. Redaktoři serveru si zároveň neodpustili spekulaci, podle níž existuje vysoká pravděpodobnost, že stejná zobrazovací technologie se objeví v chystaném modelu iPhone 7, jehož premiéra je očekávána v září letošního roku. Za předpokladu vyplnění těchto hypotéz se potvrdí dřívější zvěsti, podle nichž se americký výrobce nechce vzdát LCD panelů ve prospěch OLED/AMOLED technologie.

V případě, že chcete znát kompletní rozbor displeje v 9,7“ iPadu Pro, doporučujeme navštívit tuto stránku, kde naleznete vyčerpávající popis.

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button