Novinky

9 důvodů proč přejít z Windows na Apple Macbook

O tom, jestli je lepší Mac, nebo počítač s Windows diskutují lidé už skoro stejně dlouho jako o tom, jestli bylo dřív vejce, nebo slepice. My pro vás teď máme 9 důvodů, které vám pomůžou tento spor rozseknout jednou pro vždy. 

1) Zjednoduší se vám výběr i oprava

Notebook s Windows vybíráte mezi desítkami výrobců a možná i z tisíce jednotlivých modelů. To se vám u Applu nestane. Vyberete si z modelů Macbook Air a Pro, zvolíte si velikost disku, barvu a případně typ procesoru u verze Pro. Celkem se vám výběr zužuje na přibližně 13 modelů a ušetříte tak i hodiny času strávených při probírání se produkty. 

Při jakémkoliv poškození hned víte, kam jít. Vyberete si nejbližší dobře hodnocený autorizovaný servis a notebook máte opravený během pár dní. U notebooků jiné značky můžete mít problém například s náhradními díly, které už se nevyrábí, nebo zjistíte, že váš notebook ve městě nikdo neopravuje. 

2) Jednoduché ovládání

Operační systém macOS je čistší a jednodušší na ovládání (jakmile si na něj zvyknete). Podporuje spoustu gest na touchpadu, zkratek a usnadnění, a jakmile je objevíte, budete mít pocit, že se bez nich neobejdete.

Zároveň se díky své uzavřenosti (software pro macOS podléhá důkladnějším kontrolám) systém tolik nezaplňuje a tím nezpomaluje. Objedete se tak bez defragmentace disku, různých verzí ovladačů, service packů a podobně. 

Zdroj: Apple

3) Apple ekosystém 

Jednou z největších výhod výrobků Apple je jejich ekosystém. Jeho základem se stane právě váš Macbook. Jakmile ho propojíte se svým iPhonem, iPadem, AppleWatch, AirPods, HomePods nebo AppleTV, pochopíte, proč všichni tak milují zařízení Apple. Otevře se vám svět jednoduchého sdílení souborů, zpráv nebo třeba hudby. Žádná jiná společnost takhle dokonale propojený systém nenabízí. S řešením pro chytrou domácnost se navíc možnosti ještě rozšiřují.

4) Kvalitní předinstalované aplikace zdarma

iMovie, Garage Band, Image Capture a další. MacOS nabízí spoustu (skutečně) užitečných aplikací zdarma. Můžete tak spravovat své fotografie, editovat video nebo vytvářet hudbu bez hledání a instalování jiných aplikací. Nic, co najdete předinstalováno ve Windows, nenabízí takovou kvalitu a jednoduchost používání. Navíc v macOS nejsou zbytečné aplikace třetích stran, které dělají nepořádek na disku.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: David Pravda)

5) Operační systém je vždy zdarma včetně upgradů

Kdykoliv Apple vypustí novou verzi operačního systému macOS, můžete si ho volně stáhnout. Windows 10 sice většinou najdete v noteboocích a počítačích nainstalované zdarma, ale zcela určitě se tato licence promítne do ceny notebooku. Pro uživatele starších verzí stojí Windows 10 ve verzi Home přibližně 3 500 Kč.

6) Retina displeje 

Ostré a živé retina displeje jsou jednou z hlavních zbraní ve výzbroji Apple MacBooků. I ve Windows noteboocích můžete najít velmi kvalitní displeje, ale budete muset hledat. 

7) Touchpad, který si okamžitě zamilujete

Kvalita touchpadů a jejich přirozeně příjemné použití dále zvyšuje náskok MacBooků oproti konkurenci. Jeho citlivost a možnost využívání gest se vám doslova dostane pod kůži a už nebudete schopni ovládat jiný počítač.

8) Celkový pocit ze zařízení 

Už když vybalujete nový MacBook, cítíte, že je to něco speciálního. Jakmile ho poprvé otevřete, ohromí vás kvalita zpracování. Další zážitek vás čeká po okamžitém načtení systému a práci v něm.

9) Drží si svou cenu i po několika letech

Vše, co jsme doposud zmínili, potvrzuje trh. Macbook v dobrém stavu si totiž drží cenu poměrně blízko k pořizovací ceně i po několika letech využívání. S pravidelnou obměnou svých zařízení Apple a prodávání starších tak udržíte své výdaje nízko i přes nepochybně vyšší cenu MacBooků oproti ostatním notebookům. 

Vyzkoušejte třeba nový MacBook Pro nebo odlehčenou verzi MacBook Air a začněte si užívat každou práci na počítači.

Autor článku: Martin Knižátko

PR článek

Tento článek má povahu reklamního sdělení. Jeho zadavatelem je subjekt třetí strany. V případě zájmu o spolupráci či publikaci sponzorovaného obsahu nás můžete kontaktovat na e-mailu: richard.streit@ceskymac.cz

Doporučené články

Back to top button