Tipy a triky

3 + 1 zdravotních aplikací, které by neměly chybět na vašich Apple Watch

Každý by měl pečovat o své fyzické i psychické zdraví. Pokud jste majitelem chytrých hodinek Apple Watch, tak zbystřete, představíme vám totiž několik aplikací, které byste si do vašich hodinek měli rozhodně nainstalovat. 

Heart Analyzer

Srdce máme jen jedno, tudíž bychom si na něj měli dávat velký pozor. S tím nám může pomoct několik aplikací vyvinutých přímo pro Apple Watch. Aplikace Heart Analyzer využívá data ze srdečního senzoru, která se ukládají do aplikace Zdraví, a poté je převádí na několik zajímavých statistik. V aplikaci Heart Analyzer se můžeme dozvědět několik informací, které můžou být důležité pro náš zdravotní stav. Můžeme se dozvědět třeba průměrný srdeční tep za den či průměrnou variabilitu našeho srdečního tepu. Poté si můžeme zobrazit několik grafů, které ukazují jak se náš srdeční tep během dne vyvíjí. 

Zdroj: Heart Analyzer

Aplikace Heart Analyzer je zdarma, stáhnout si ji můžete zde, nebo přímo z vašich Apple Watch. 

Headspace

Pokud jste někdy ve stresu, úzkosti, nebo nemůžete usnout, možná by nebylo od věci zkusit meditace. Existuje mnoho aplikací, které se vás snaží naučit meditovat. Aplikaci Headspace jsem zvolil hlavně kvůli mé osobní zkušenosti, která je převážně pozitivního charakteru. Po stažení vám aplikace Headspace nabídne několik možností jak začít. Můžete buďto začít základním kurzem, který má 10 dílů a naučí vás uplné základy, nebo začít rovnou jednotlivým meditacemi, které jsou zaměřené třeba na stres, úzkost nebo nespavost. Aplikace Headspace zároveň disponuje podporou pro Apple Watch, díky které si můžete zapnout jakoukoliv meditaci na pár kliknutí.

Zdroj: HeadspaceAplikaci Headspace si můžete stáhnout zdarma, přičemž je možnost zakoupení předplatného, které vám nabídne větší sortiment meditací. 

Round Health

Pokud pravidelně berete prášky, ve vašich chytrých hodinkách vám nesmí chybět aplikace Round Health, která vám ráda připomene, kdy si daný prášek máte vzít. Pokud si dáte vitamíny opožděně, nic se vám nestane. Horší situace nastává, pokud si zapomenete vzít prášek, který máte brát v pravidelných intervalech. Po instalaci aplikace Round Health se už nemusíte bát, že byste na tabletku zapomněli. 

Zdroj: Round Health

Aplikaci Round Health si můžete stáhnout zdarma zde, nebo přímo na vašich Apple Watch

EKG

Pokud máte Apple Watch Series 4 a novější, určitě víte o aplikaci EKG. Aplikace EKG je nativní aplikace ve vašich chytrých hodinkách, která vám má za úkol změřit EKG. Tato aplikace rozhodně stojí za zmínku, jelikož vám doslova může zachránit život. EKG senzor rozpozná, zda máte sinusový rytmus nebo fibrilaci síní. Jediné co pro změření EKG potřebujete udělat, je otevřít aplikaci a přiložit váš prst na Digital Crown.

Apple Watch Series 5
Zdroj: Český Mac (autor fotografie: Richard Streit)

Aplikace EKG je nativní součástí všech podporovaných modelů Apple Watch.

Shrnuli jsme vám několik aplikací, které vám mohou pomoci s kontrolou vašeho zdraví. Používáte nějaké další, nebo některé z již uvedených? Podělte se s námi o vaše názory v diskuzi.

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button