Novinky

12“ Macbook v testech výkonu: Zázraky od novějšího procesoru nečekejte

Apple včera představil revizi 12“ Macbooku, který se chlubí novou generací procesorů Intel Core M z rodiny Skylake a několika dalšími vylepšeními v oblasti hardwaru. Jak jsme u amerického výrobce zvyklí, na zveřejněňování konkrétních parametrů si příliš nepotrpí. Naštěstí se objevily první výsledky z benchmarků od prvních uživatelů, kteří měli tu čest si nejnovější Macbook vyzkoušet a otestovat jeho schopnosti. Když se Macbook poprvé představil veřejnosti, řada fanoušků to nesla jen velmi těžko.

12-inch-MacBook-batteryMuší váha s tenkou konstrukcí a pasivním chlazením byla vykoupena nepříliš výkonným čipsetem. Nutno však podotknout, že na běžnou kancelářskou práci bohatě stačí a hravě si poradí s náročnějšími úkony, jakými jsou například občasný střih videa. Přechod na novou architekturu Skylake od Intelu posunul stávající limity o kus dál, nicméně podle výsledků nejde o nikterak zásadní rozdíl.

Geekbench-2016-12-inch-MacBookNa prvním screenshotu si můžeme prohlédnout výsledky z populárního benchmarku GeekBench. Testovaná konfigurace zahrnovala procesor s taktem 1,2 GHz, který tvoří základ nabídky. V Single-Core testech Macbook dosáhl na 2894 bodů, v Multi-Core testu pak 5845 bodů, což znamená nárůst 15 až 18 procent v porovnání s loňským modelem.

Mnohem zajímavěji se jeví schopnosti flashového úložiště. Integrované SSD zvládá zápis a čtení dat rychlostí přesahující 900 MB/s, což lze bez nadsázky považovat za úžasné hodnoty. Schopnost bleskurychlého přístupu k datům je tudíž hlavní zbraní letošní novinky.

Snímek obrazovky 2016-04-19 v 17.09.48Je velice pravděpodobné, že stejný typ SSD se objeví v letošních Macbooku Pro a Macbooku Air, jehož debut je očekáván v červnu při příležitosti konání vývojářské akce WWDC.

Zdroj

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button