Videa

10 nejlepších funkcí v iOS 17, které by měl znát každý uživatel iPhonu

Apple vypustil minulý týden druhou beta verzi iOS 17, a v dohledné době se objeví také Public Beta. Dá se proto očekávat, že řada uživatelů si bude chtít novou verzi systému vyzkoušet předčasně. Abych vám usnadnil hledání nově přidaných funkcí a dalších vylepšení, rozhodl jsem se natočit další video, ve kterém se zaměřuji na ty nejzásadnější novinky.

V zásadě lze řici, že iOS 17 je spíše o dílčích vylepšeních, nicméně většina z nich reálně zvyšuje komfort uživatelského zážitku. Velmi příjemnou novinkou je například funkce Vzdálenost od obrazovky, která chrání vaše oči před zbytečnou únavou. Osobně mám velikou radost také z interaktivních widgetů, bezpečnějšího Safari a řady dalších drobností, kterých je tu opravdu požehnaně.

Přestože současná beta verze iOS 17 působí – alespoň v mém případě – stabilně, za žádných okolností ji nedoporučuji instalovat na vaše primární zařízení. Pokud to chcete přeci jen risknout, počítejte s tím, že se mohou objevit komplikace nejrůznějšího charakteru. Nejčastěji dochází k rapidnímu zhoršení výdrže a některé aplikace třetích stran mohou padat, nebo se odmítají spustit.

K vydání finální verze iOS 17 dojde již tradičně v září. S nejvyšší pravděpodobností se tak stane krátce po oficiální premiéře nového iPhone 15 & iPhone 15 Pro, který bude mít tuto verzi systému již předinstalovanou. Co se týče kompatiblity, tak iOS 17 půjde nainstalovat od modelu iPhone SE (2. generace) a novější. Pokud tedy vlastníte starší zařízení, s aktualizací nepočítejte.

Pokud si nechcete nechat ujít další videa s recenzemi chytrých produktů a baví vás technologická témata, nezapomeňte se přihlásit k odběru na YouTube.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button