Tipy a triky

Jak zkontrolovat, zda váš iPhone 6s spadá do programu na bezplatnou výměnu baterie

Apple v minulém týdnu vydal prohlášení, v němž oznámil, že některé kusy modelu iPhone 6s disponují vadnými akumulátory. Vadné baterie mohou způsobovat náhlé restarty či vypnutí zařízení při poklesu kapacity energie. Výrobce identifikaci konkrétních šarží specifikoval pouze datem výroby zahrnující září a říjen roku 2015, což uživatelům příliš neřekne. Zákazníkům tedy nezbylo nic jiného, než smartphone odnést do kamenných poboček Apple Store či autorizovaných servisů, kde se až následně dozvěděli, zda jejich zařízení patří do série, na kterou se vztahují podmínky výměnného programu.

iphone-serial-number

Naštěstí však existuje velice jednoduchý návod, s jehož pomocí velice snadno zjistíte, zda se vám návštěva servisu vyplatí či nikoli. K rozklíčování stačí znát pouze sériové číslo, které naleznete v nabídce Nastavení → Obecné → Informace a následná kontrola 4. a 5. znaku. Pokud se shodují s některou z níže uvedených kombinací, máte nárok na bezplatnou opravu.

Q3, Q4, Q5, Q6, Q7, Q8, Q9, QC, QD, QF, QG, QH, QJ

Apple bude reklamace řešit opravou nebo výměnou smartphonu za nový kus v závislosti na skladových zásobách. Do diskuze nám můžete dát vědět, zda se vás tento problém týká, případně jak jste byli spokojeni s rychlostí a způsobem výměny u autorizovaných servisů na našem území.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

5 Komentáře

  1. Dobry den, ted jsem narazila na Vas clanek. Je pravda, ze par restartu a vypnuti u me 6s probehlo. Kupovan listopad 2015. Koukala jsem na seriove cislo a 4. a 5. znak je QG, coz uvadite prave jako za vadnou sarzi. Jak postupovat pokud je telefon koupen u zeleneho muzicka? Diky

    1. Mám stejnou sérii jako vy, mělo by tedy stačit zanést váš/můj telefon do autorizovaného servisu

  2. Mám taky QG ale nikdy jsem žádný problém neměl, myslíte že bych měl iphone donést do servisu?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button