Novinky

Ženy budou iPhone 8 milovat. Tato aplikace pro rozšířenou realitu vám ukáže proč

Apple na letošní vývojářské konferenci WWDC 2017 představil zbrusu novou platformu pro rozšířenou realitu ARKit. Její schopnosti demonstroval formou působivých ukázek přímo na jevišti. Vývojáře softwaru to natolik zaujalo, že téměř okamžitě po uvolnění nástrojů začaly pracovat na vlastních projektech. Ačkoli od uvedení uběhlo teprve několik týdnů, tvůrci se již nyní chlubí svými výtvory, které dávají tušit, na co se můžeme v následujícím období těšit.

https://www.youtube.com/watch?v=JzdvN64aRL4

Pozadu nezůstala ani společnost ModiFace, která se zaměřuje na aplikace pro kosmetický průmysl. Ta na Youtubovém kanálu zveřejnila zajímavá dema, kde prezentuje technologii rozšířené reality za pomoci aplikace pro iPhone. V první ukázce lze vidět ženu, která si vybírá různé odstíny rtěnek, přičemž aplikace dokáže každou z nich virtuálně nanést na rty uživatele.

https://www.youtube.com/watch?v=N5sVFeVrftA

Druhé demo funguje v podstatě stejným způsobem, jen s tím rozdílem, že místo rtěnky či makeupu si uživatelka může virtuálně vyzkoušet další kosmetické produkty. Zástupci ModiFace také prozradili, že aplikaci plánují dále rozšiřovat o nové funkce a brzy spustí ostré testování za přispění spolupráce s obchodními partnery z kosmetického průmyslu.

Elon Musk a odborníci na umělou inteligenci poslali vážný dopis OSN. Bojí se o budoucnost lidstva

Apple za necelý měsíc představí iPhone 8, který má podle dosavadních informací dorazit s revoluční čelní kamerou, která zvládne trojrozměrné skenování obličeje, což může rádius využití rozšířené reality razantně zvětšit. V praxi to bude také znamenat nástup nové generace aplikací, které se budou soustředit právě na tuto technologii.

Elon Musk a odborníci na umělou inteligenci poslali vážný dopis OSN. Bojí se o budoucnost lidstva

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button