Novinky

Zapomenuté heslo za 100 tisíc. Tato společnost dokáže za mastný poplatek odemknout každý iPhone

iPhone je obecně považován za nadstandardně bezpečné zařízení. O maximální ochraně soukromí rád mluví také samotný Apple. Díky tomu víme například to, že skeny otisku prstů nebo obličeje skrze Face ID jsou uloženy pouze na daném zařízení a nikdy se neposílají na žádný cloud. Občas se ale ukazuje, že ani ten největší důraz na ochranu soukromí nemusí stačit. Společnost DataSavers, která se zabývá obnovou ztracených dat, se totiž pochlubila, že se dokáže nabourat do jakéhokoliv iPhonu. 

Společnost ve svých inzerátech uvádí, že dokáže zachránit data z každého iPhonu a to i v případě, že je uzamčený. Tím v podstatě přiznává, že se do jablečného smartphonu zvládne nabourat. Nová služba se jmenuje Passcode Lockout Data Recovery a jejím účelem je pomáhat uživatelům v nesnázích. Primárně se tak ani v nejmenším nemá jednat o nástroj sloužící k nekalým praktikám. Přesto je úspěch firmy DataSavers pozoruhodný. Společnost zatím neprozradila, jak data z uzamčeného iPhonu dokáže vytáhnout. Jistě k sobě ale přitáhla pozornost represivních složek. 

Odemknutí jen v opodstatněných případech

V minulosti už se totiž několikrát stal předmětem sporu uzamčený iPhone, který skrýval potenciálně velmi cenná data. Zatímco policie a část politické reprezentace po Applu požadovala odemčení iPhonu, jeho výrobce vydržel vzdorovat. Soukromí je totiž podle Applu priorita číslo jedna a to bez výjimek. Službu DataSavers v prvé řadě poskytuje uživatelům, kteří zapomněli své heslo a nemohou se tak do přístroje dostat. Mluví se také o případech, kdy majitel telefonu zemře a rodina potřebuje přístup do zařízení. DataSavers se tak stala první společností, která podobnou službu nabízí běžným spotřebitelům. Ostatní firmy totiž možnost nabourání chytrých telefonů nabízejí převážně jen policejním složkám. 

Evropská unie chce nahradit sirény výstražnými zprávami do mobilu. Na tento systém jsou české obce připraveny

Pro běžné smrtelníky je ovšem služba Passcode Lockout Data Recovery velmi drahá. DataSavers si účtují 3900 dolarů za každé odemčené zařízení. Výměnou za to získá zákazník odemčený iPhone nebo iPad. Společnost také uvádí, že v závislosti na případu požaduje po zákaznících úmrtní list, rozhodnutí soudu nebo jiné dokumenty, které vnik do telefonu nebo tabletu opravňují. 

Zdroj
TheVerge

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button