FinderNovinkyTipy a trikyZačínáme s Macem

Základy OS X – Vytvoření prezentace ve Finderu

Prezentace ve Finderu vám umožní vytvořit prezentaci obrázků přímo z okna Finderu. Pokud je obrázek dostatečně velký, bude zobrazený přes celou obrazovku.

Vytváření prezentace je jednoduché

Ve Finderu přejděte do složky ve které máte několik obrázků. Označte ty soubory, které chcete mít v prezentaci zahrnuté.

slideshow01

Nyní jen stačí stisknout klávesu Mezerník nebo kliknout pravým tlačítkem myši a z nabídky vybrat Rychlý náhled…

slideshow02

Po stisknutí stisknutí klávesy Mezerník si můžete všimnout, že zobrazí okno rychlého náhledu s první položkou z vašeho seznamu. Procházet mezi soubory zpět a vpřed můžete stisknutím tlačítek se šipkami v levém horním rohu, klávesami zpět a vpřed nebo pomocí gest s Magic Mouse nebo Magic Trackpad.

slideshow03

slideshow05

Kliknutím na ikonu Zobrazení náhledu všech vybraných dokumentů náhled všech souborů.

slideshow04

V celoobrazovkovém režimu lze spustit prezentaci s automatickou změnou obrázku každé 4 vteřiny. Stačí stisknou klávesu přehrát.

slideshow06

Po ukončení prezentace kliknutím na křížek budete vráceni zpět do okna Finderu ze kterého jste prezentaci spustili.

FiL

Dlouholetý uživatel produktů Apple všeho druhu a věčný experimentátor. Dne 1.1.2012 po několikaletém rozmýšlení založil tento blog pro začínající i zkušené uživatele a pokud může vždy se snaží pomoct. Držitel Apple Certified Associate - Mac Integration 10.7, Apple Certified Associate - Mac Integration 10.8. Apple Certified Support Professional 10.7 a Apple Certified Technical Coordinator 10.7

Doporučené články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button