FinderNovinkyTipy a trikyZačínáme s Macem

Základy OS X – Menu Bar: Co je Menu Bar?

Určitě vám nebude trvat dlouho než zjistíte, že OS X má jen jeden menu bar který je vždy umístěn v horní části obrazovky. Narozdíl od Windows, kdy každé okno nebo každá aplikace má menu bar vlastní.

Jeden jediný menu bar se vám zpočátku bude zdát nepřirozený, ale postupem času vám to přijde naprosto přirozené a logické. Práce je takto mnohem jednodušší a také vám to pomůže s identifikováním, která aplikace je právě aktivní.

Menu Bar je místo kde pracujete s aplikací. Je to také místo, kde najdete nastavení, můžete odsud vyvolat naposledy použité položky a aplikaci ukončit. V Menu Baru naleznete také položky pro odhlášení, restartování nebo vypnutí počítače.

Lišta Menu Baru se mění/přizpůsobuje podle právě spuštěné aplikace. Všimněte si, že Menu Bar odráží možnosti, které se s aplikací dají provozovat. Různé aplikace mají různé položky. Skoro všechny ale mají společných několik položek: Sooubor, Úpravy, Zobrazení. Tím ale podobnost končí. Zkuste si otevřít několik různých aplikací a přepínejte mezi nimi. Povšimněte si, že se mění položku v Menu Baru.

menubar

FiL

Dlouholetý uživatel produktů Apple všeho druhu a věčný experimentátor. Dne 1.1.2012 po několikaletém rozmýšlení založil tento blog pro začínající i zkušené uživatele a pokud může vždy se snaží pomoct. Držitel Apple Certified Associate - Mac Integration 10.7, Apple Certified Associate - Mac Integration 10.8. Apple Certified Support Professional 10.7 a Apple Certified Technical Coordinator 10.7

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button