FinderTipy a trikyZačínáme s Macem

Základy Mac OS X – složky k vypálení

kvypaleni

Složky k vypálení jsou složky, které usnadňují vypalování datových CD nebo DVD přímo z okna Finderu. Složky k vypálení zjednodušují  vypalování v Mac OS X, protože vše co musíte udělat je přetáhnout soubory, které chcete vypálit do této složky. Výhodou této metody je, že již nemusíte pojmenovávat disk, který chcete vypalovat a nemusíte projít celou proceduru vypalování. Tento způsob je nejvíce efektivní při opakovaném vypalování nebo když máte soubory, které chcete vypalovat rozházené po celém disku. Nemusíte si pamatovat kde který soubor je, Mac OS X se o to postará za vás. Složky k vypálení jsou snadno rozpoznatelné podle své specifické ikony.

Vytvoření Složky k vypálení

Je to velice jednoduché, stačí postupovat podle následujících kroků:

1. Otevřeme okno Finderu

2. V horním menu klikneme na Soubor a z nabídky vybereme Nová složka k vypálení

slozkakvypaleni

OS X standardně pojmenuje složku Nová složka k vypálení (po vytvoření ji můžete přejmenovat jak se vám zlíbí)

slozkakvypaleni02

Přidání souborů do složky k vypálení

Jediné co musíte udělat je přetáhnout soubory které chcete vypalovat do složky Složka k vypálení. Jak si můžete všimnout soubory přetažené do této složky mají u své ikony v levém dolním rohu malou šipku. Šipka u souboru znamená, že se jedná pouze o zástupce. Soubory přetažené do složky k vypálení zůstávají na svých místech.

slozkakvypaleni04

Vypalování jedním kliknutím

Pokud máte ve složce všechny soubory, které chcete vypálit nyní již stačí v pravém horním rohu kliknout na tlačítko Vypálit. Můžete samozřejmě také kliknout v horním menu na Soubor – Vypálit…

Vícenásobné vypalování

Pokud chcete obsah složky k vypálení v budoucnu vypalovat ještě několikrát, jediné co musíte udělat je tuto složku nemazat. OS X je inteligentní natolik, že si pamatuje umístění souborů a i pokud soubor před vypalováním změníte na disk bude vypálena vždy ta nejaktuálnější verze. Jestliže chcete nějaký soubor odstranit, stačí jej ze složky k vypálení přetáhnout do koše. Nemažete tímto soubor z pevného disku vašeho počítače, ale pouze odstraňujete jeho zástupce ze složky k vypálení.

FiL

Dlouholetý uživatel produktů Apple všeho druhu a věčný experimentátor. Dne 1.1.2012 po několikaletém rozmýšlení založil tento blog pro začínající i zkušené uživatele a pokud může vždy se snaží pomoct. Držitel Apple Certified Associate - Mac Integration 10.7, Apple Certified Associate - Mac Integration 10.8. Apple Certified Support Professional 10.7 a Apple Certified Technical Coordinator 10.7

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button