Tipy a triky

Wunderlist – jednoduchý pamatovák

To-Do aplikací naleznete pro svého Maca, iPad či iPhone mnoho. Sám jsem jich vystřídal několik a nakonec zůstal u Wunderlistu. Proč? Oblíbil jsem si jeho jednoduchost, intuitivnost a líbivý vzhled. Ano, je mnoho jiných profesionálnějších a rozvinutějších nástrojů, ale pro mne jako pro člověka, který to co si nepoznamená zapomene, je zcela dostačující. Stal se mou druhou rukou a pomohl mi s organizací vlastních myšlenek a poznámek.

Wunderlist od vyvojářů 6wunderkinder je skutečně multiplatformní. Na jejich webu www.6wunderkinder.com naleznete ke stažení verze pro Win, Mac, Linux, iPad, iPhone, Android a Blackberry. Mezi různými platformami je možné provádět velmi jednoduchou synchronizaci, ke které je ovšem zapotřebí internetového připojení neboť probíhá přes cloudové úložiště. Synchronizaci mezi dvojicí přístrojů například přes Wi-Fi neprovedete.

Uživatelské prostředí samotné aplikace je velmi přehledné. V pravé části okna naleznete seznamy do kterých řadíte své poznámky či úkoly. Seznamů je možno vytvořit neomezené množství. Základním seznamem po instalaci aplikace je Inbox. V levé části okna se nachází samotné úkoly ve vybraném seznamu, jejichž pořadí, stejně tak jako pořadí seznamů, lze libovolně měnit jednoduchým přetažením na požadované místo. Zaznamenané poznámky či úkoly nabízí následující možnosti: označit jako splněné, označit záložkou, přidat datum a poznámky, odstranit. V dolní liště okna se nachází několik důležitých tlačítek: pro zobrazení poznámek dle filtrů – všechny, splněné, označené, naplanová na dnes, zítra, dalších 7 dnů, později a bez data. V horní části okna aplikace se nachází trojice funkčních tlačítek sloužících k tisku poznámky, poslání emailem a odeslání na cloudové úložiště (odtud je pak možno poznámky zobrazit přes webové rozhraní – bez nutnosti instalace Wunderlist aplikace (dle mého názoru vzhledem k multiplatformnosti zbytečné). Dalším příjemným překvapením je výběr z několika pozadí za vašimi úkoly. Za velké plus označuji rychlost synchronizace, kterou by mohlo Wunderlistu mnoho To-Do aplikací závidět.

 Wunderlist ke stažení zdarma na www.6wunderkinder.com/wunderlist/ nebo na iTunes App Store a Mac App Store

Marian Kadlec

grafik na volné noze, web designer - mariankadlec.cz, manžel, Martínkův tatínek, pošetilec posedlý minimalismem, pojitel bodů, skorobloger - blog.mariankadlec.cz, gastrosexuál, skorofrutarián, Apple user, think different

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button