Novinky

Netflix začal s testováním Spatial Audio pro AirPods a AirPods Pro

Uši uživatelů AirPods Pro poprvé pocítily prostorový zvuk při příchodu aktualizace firmwaru 3A283. Tato aktualizace byla zveřejněna v první polovině září. Funkce prostorového zvuku nabízí jedinečný zážitek z poslechu, pozice zdroje zvuku se totiž dynamicky mění podle otočení vaší hlavy. Funkce je opravdu zábavná a při sledování filmů nabídne velmi zajímavý zážitek.

Prostorový zvuk je dostupný u AirPods Pro a AirPods Max, u starších generací tuto funkci bohužel nenajdete. Tato vychytávka shledává největší využití u filmů, kde přidává další vrstvu zážitku. Funkci jste jako první mohli vyzkoušet v aplikaci Apple TV+, ale teď najdete filmy s možností prostorového zvuku i na službách jako Hulu a Disney+. Jedna z nejpopulárnějších streamovacích služeb, Netflix, však podporu Spatial Audio zatím stále nenabízí.

Zdroj: Unsplash

Naštěstí to ale vypadá, že nebude trvat dlouho a budete si moci pustit film s prostorovým zvukem také z Netflixu. Společnost údajně testuje podporu prostorového zvuku, jak sdělil anonymní zaměstnanec Netflixu, webu iPhoneSoft. Interní testy už prý probíhají od prosince a závisí to tedy pouze na úspěšnosti implementace a rychlosti testování. Ačkoli informace o přesném datu vydání zatím chybí, podle dosavadních indicií se nejspíš dočkáme na jaře letošního roku.

Používáte funkci prostorového zvuku, nebo jste ji ještě nevyzkoušeli? Dejte nám vědět v diskuzi.

Zdroj
Zdroj

Sebastian Himmer

Mám rád vše co alespoň trošku obsahuje počítače. Programátor vytvářející hry a obrovský fanoušek Applu! Počítače mě zajímají už od dětství. Velký fanatik počítačových her. Hrdý redaktor webu ČeskýMac. iPhone XR v kapse, Macbook Air na stole.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button