Novinky

Výměna na vysokých židlích: šéf marketingu Phill Schiller se přesouvá níže. Chce více času na rodinu a přátele

Phil Schiller dlouhá léta patřil mezi nejznámější a nejdůležitější tváře Applu. Byl to on, který na pravidelných konferencích světu nadšeně představoval novinky své značky. Schiller byl totiž zodpovědný za globální marketing společnosti. Nyní se tento veterán rozhodl ustoupit z vrcholné pozice. Jako šéf celosvětového marketingu jej totiž ve firmě nahradí Greg Joswiak, který dosud zastával funkci šéfa produktového marketingu. Schiller ovšem ve firmě zůstává. Nově bude mít na starosti pouze App Store a pořádání konferencí, které jsou nejspíše jeho srdeční záležitostí.

Zdroj: apple

Pro Schillera je to po třech dekádách ve společnosti první kariérní přesun níže. Zášť ani neshody ale za tímto sestupem nejspíše nebudou. Spíše je reálné, že Phil Schiller se rozhodl předat těžké břímě zodpovědnosti za celosvětový marketing na někoho jiného. Schiller si tak může užít zasloužený klid na méně exponované pozici. Jeho přímým nadřízeným ovšem stále bude přímo Tim Cook. Schiller nastoupil do Applu v roce 1987. Tedy poměrně krátce po nuceném odchodu Steva Jobse.

Operační paměti do nového iMacu od výrobců třetích stran vychází o desítky tisíc korun levněji než od Applu

Apple o výměně židlí na vrcholných pozicích informoval skrze tiskovou zprávu, která naznačuje, že Schiller bude mít nadále spíše poradní roli. Tim Cook také prostřednictvím zprávy uvedl, že je z nového marketingového ředitele nadšený. Chválou nešetřil ani v případě odcházejícího viceprezidenta. „Phil pomohl vytvářet historii Applu. Jeho přínos je ohromný,“ uvedl na adresu Phila Schillera Tim Cook. „Když jsem začínal v Applu, bylo mi 27. Letos mi bylo 60 a to je ten správný čas udělat ve svém životě nějaké změny. Budu tu pracovat tak dlouho, jak je to půjde. Žiju pro Apple, ale také už bych měl rád více času na rodinu, přítele a vlastní projekty.” dodal poloviční důchodce Phill Schiller.

 

Zdroj
macrumors

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button