NovinkyZ historie Apple

Více, než jen funkce pro odemčení. Před 11 lety představil Apple legendární „Slide to unlock“

Na první pohled se zdá, že se jedná o banální funkci, která není ničím speciální. Kdybyste tuto ale tuto větu pronesli v sídle Applu, asi by vás nedlouho po tom vyváděla ochranka ven. „Slide to unlock“, tedy funkce, díky které jsme byli zvyklí více než 10 let odemykat veškerá zařízení běžící na operačním systému iOS, totiž podle kalifornské společnosti jednoduše shrnuje celou podstatu a filozofii iPhonu.

screen-shot-2016-12-23-at-09-41-58-780x478

A právě tento nenápadný prvek, jenž důvěrně známe ze zamykacích obrazovek včera oslavil jedenácté narozeniny. Tehdy totiž počítačový gigant požádal o patent, kterým si unikátní systém odemykání pojistil. Tento patent byl navíc jednou z prvních ochutnávek tehdy ještě připravovaného iPhonu. Prostě a jednoduše naznačoval, že ovládání novinky, která se měla objevit tak za rok a půl bude intuitivní a příjemné. Pro dokreslení představy stačí připomenout, že se psal rok 2005, takže pokud váš telefon měl to štěstí, že byl vybaven dotykovým displejem, byla to odporová obrazovka, která se ovládala stylusem.

slide-to-unlock-780x506

Právě z výše popsaných důvodů nepanuje ve fanouškovských kruzích kolem Applu úplné pochopení toho, že tak ikonický prvek každé verze iOS se loni odporoučel. Jeho roli plně přebral senzor Touch ID, kterým se obrazovka odemyká dnes. Pokud na smartphonu nebo tabletu běžícím na iOS 10 zkusíte přejet po obrazovce, objeví se akorát notifikace. I přesto, že je nový systém ještě rychlejší a pohodlnější, nad chybějící hláškou „Slide to unlock“ si loni posteskl nejeden fanoušek.

Zdroj

Štítky

Doporučené články

Close