Tipy a triky

Jak na věrnostní karty v iPhonu?

Více, či méně to zná asi každý. Peněženka nám den ode dne bobtná stále více, a kvůli penězům to vážně není. To jsme jen dostali další kartu z “krámu” odnaproti. Kolikátou již? Je na čase udělat tomuto karetnímu šílenství přítrž! Nemusíme je však hned házet do koše. Půjdeme na to způsobem hodným 21. století a všechny ty plastové vycpávače našich portmonek si nahrajeme do aplikace. Ale do jaké? Na výběr jich máme hned několik. Pro srovnání jsem však vybral jen dvě z nich. Z mého pohledu jsou pro nakupování v našich končinách aktuálně nejlepší a nejvhodnější.

karty_iphonePortmonka

Jde o ryze českou aplikaci, která byla průkopníkem v České republice. Od svého uvedení v roce 2013 prošla řadou změn a dnes vypadá vcelku moderně. V portmonce se nachází přes 210 karet, a kromě nich se zde zobrazují také aktuální akce a nejrůznější slevové kupóny, které přijdou vhod. Přidání nových karet je hračka a zvládne jej opravdu každý. Stačí stisknout tlačítko „Přidat kartu“ a následně si jen vybrat z dlouhého seznamu dle libosti. Pokud požadovanou kartu obchodního partnera nenajdeme, stačí najet na konec seznamu a přidat ji. Portmonka také nově zavedla označování karet pomocí značky „Garance uplatnění“. To znamená, že vývojáři aplikace jsou s daným obchodem domluveni a skenování přes displej mobilu bude na 100 % fungovat. Většinou však není problém ani s negarantovanými kartami, protože nové optické skenery se na prodejnách začínají objevovat čím dál častěji.

screen696x6961 kopie

[appbox appstore https://itunes.apple.com/cz/app/portmonka/id492790417?mt=8]

Stocard

Aplikace byla vytvořena již v roce 2010 stejnojmennou německou společností. Ačkoli v České republice podporuje jen 120 obchodních partnerů, oproti Portmonce využívá nové modely iPhonu naplno a nabízí například 3D Touch nebo zobrazení widgetu, ve kterém najdete nejpoužívanější karty. Aplikace navíc podporuje i Apple Watch, takže si ji stačí otevřít na hodinkách a nemusíte vytahovat telefon z kapsy. Přidání karet je podobně jednoduché jako u mladší konkurentky. Stačí stisknout „+“ v horní části obrazovky a vybrat požadovanou kartu. Samozřejmostí je možnost přidání i jiných karet, než najdeme v seznamu. Líbí se mi také zobrazení akčních letáků, které se skrývají pod záložkou „OFFERS“. Menší nevýhodou Stocard může být fakt, že není v češtině. Pro většinu lidí ale nepůjde o nijak velkou překážku, protože prostředí aplikace je jednoduché a intuitivní.

Bez názvu-6 kopie

[appbox appstore https://itunes.apple.com/us/app/stocard-rewards-cards-wallet/id444578884?mt=8]

Závěr

A která aplikace je tedy lepší? Rozhodnutí není jednoduché. Portmonka nabízí více karet, slevové kupóny a je v češtině. Stocard je zase subjektivně přehlednější, zobrazuje akční letáky z jednotlivých obchodů a podporuje nové technologie iPhonu. Každá aplikace tak v něčem vyniká a rozhodnutí zůstává na konkrétním uživateli a jeho preferencích. A jakou aplikaci na správu věrnostních karet používáte vy?

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

11 Komentáře

  1. Portmonka je bohužel šmírovací aplikace Babišova holdingu. Pokud máte v nastavení iPhonu, že nechcete být sledování za účelem reklamy, tak aplikaci ani nespustíte. Takže opravdu nebrat.

  2. Léta používám Stocard k úplné spokojenosti. Karty, které nejsou v seznamu, se zadávají jednoduše, včetně přidání fotky. Čeština v podstatě není potřeba, protože rozhraní je téměř bez textů.

  3. používám také Cardless, ale teď mám bohužel problém, protože není k dispozici aktualizace kompatibilní s iOS 11. Tak musím stáhnout něco jiného:((

  4. Používám Portmonku a jsem celkem spokojená. Jediné co mi vadí je, že staré karty mi nejdou smazat. Hodím je do koše ( symbol vpravo nahoře, zeptá se mě to, zda to chci opravdu smazat, ale po ujištění, že to opravdu chci smazat se to nesmaže a mám dvě karty jednoho obchodníka, jednu starou a druhou novou. Pak nevím, která je aktuální. Může někdo poradit?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button