Aplikace iOSiOS

TOP 5 foto&video aplikací pro iOS, bez kterých se neobejdu

Mobilní fotografie zažila v posledních letech nečekaně bouřlivý vývoj, který s sebou přinesl hned několik zajímavých aspektů. Trh s cenově dostupnými kompakty v podstatě již neexistuje, což se velice rychle odrazilo v nabídce, která zahrnuje pouze několik modelů. Fotoaparáty v mobilních telefonech jsou stále lepší a stále častěji se nebojí srovnávat s profesionálně vyhlížejícími přístroji. Samozřejmě velikost snímače v iPhonu nelze porovnávat s FF zrcadlovkami, nicméně ve prospěch smartphonu hraje fakt, že ho nosíte stále u sebe.

iphone_7_plus_jetblack10

S tím se pojí staré pořekadlo fotografů, které praví, že nejlepší fotoaparát na světě je ten, co máte zrovna po ruce. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že s příchodem modelu iPhone 6s/Plus (recenze) používám zrcadlovku stále méně. V podstatě ji vytáhnu pouze tehdy, když hodlám natáčet videa pro Youtube kanál GizLife nebo při focení produktů do recenzí.

iphone7plusv20

Čím dál častěji se přistihnu u toho, že pořízené fotografie a video už nekopíruji do počítače, ale daleko radši je upravuji přímo v iPhonu. V tomto článku vám proto představím mých pět nejoblíbenějších aplikací zaměřených na práci s fotkami a videem.

Snapseed

Pokud hledáte aplikaci na úpravu fotografií s jednoduchým ovládáním, Snapseed je jasnou volbou. Přestože můžete v App Store nalézt celou řadu propracovanějších alternativ, z mnoha hledisek je Snapseed převyšuje. Za největší pozitiva považuji rychlost, s jakou se dají úpravy aplikovat a geniálně jednoduché ovládání za pomoci gest.

snapseed-37-700x393

Vývojáři navíc pravidelně vydávají aktualizace s novými funkcemi a filtry, které aplikaci neustále posouvají vpřed. Začínajícím uživatelům pak přijde vhod  sekce s tipy, které vám prozradí, jak aplikaci ovládat.

[appbox appstore 439438619]

iMovie

header_iphone_imovie2

Jestli hledáte nástroj na zpracování natočených videí, určitě se vyplatí sáhnout po aplikaci iMovie. S její pomocí lze snadno sestříhat poutavé video z pátečního mejdanu nebo odpolední procházky. Stejně jako všechny další aplikace od Applu se i iMovie může pochlubit velmi pěkně zpracovaným uživatelským rozhraním a logickým rozmístěnými prvky.

[appbox appstore 377298193]

FiLMiC Pro

Pokud chcete vymáčknout z kamery vašeho iPhonu naprosté maximum, FiLMiC Pro je jasnou volbou. Bez diskuze jde o nejlepší aplikaci pro natáčení videa, která vám otevře zcela nové možnosti nahrávání. V nastavení lze upravit téměř vše, na co si jen vzpomenete.

Snímek obrazovky 2017-02-23 v 19.03.44

Za zmínku stojí podpora doplňkového příslušenství v podobě přídavných objektivů, blesků nebo třeba DJI Osmo. Pokročilejší uživatelé pak ocení funkci presetů a úpravy snímkovací frekvence.

[appbox appstore 436577167]

ProCamera

ProCamera-8.0-for-iOS-iPhone-screenshot-002

Přestože nativní aplikace fotoaparátu a její automatika zvládá svou práci dobře, čas od času jednoduše nestačí. V případech, kdy chci maximální kontrolu na fotoaparátem, sáhnu po aplikaci ProCamera. Kromě bohatých možností nastavení si zaslouží vypíchnout povedený noční a HDR režim. Pomyslnou třešničkou na dortu je podpora duální optiky v iPhone 7 Plus a Taptic Engine.

[appbox appstore 694647259]

Pic Collage

moldiv_best_iphone_apps_screens

Žijeme v době sociálních sítí, jejichž převážnou část obsahu tvoří fotografie. Pokud se chcete s blízkými podělit o skvěle propařený víkend a zároveň je nezasypat tunou fotek, vyplatí se ty nejlepší momentky vložit do koláže. Na jejich tvorbu existuje celá záplava aplikací, přičemž po vyzkoušení několika z nich jsem zůstal u Pic Collage. Pro mé potřeby disponuje více než dostatečným počtem šablon a možností.

[appbox appstore 448639966]

Aplikací určených pro práci s fotkami a videem používám ještě několik, ale o těch si povíme zase někdy příště. Do komentářů nám můžete napsat vaše tipy na foto&video aplikace, které jsou vašimi horkými favority.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

5 Komentáře

 1. Tady jsou moje nezbytné appky:
  na “neosekané” fotky do rawu/tifu (mám 5s): PureShot
  na focení HDR: Hydra a Fotor HDR (první pomalejší – více vrstev, druhá 2 vrstvy a pár filtrů)
  na úpravu perspektivy: SKRWT (příp. SKEW)
  na odstranění GPS lokace: NoLocation

 2. Aplikace na odstranění GPS lokace… Ono nestačí mít vyplou GPSku ? Já jí mam vyplou trvale (na jakymkoliv telefonu) a zapínam jenom když pouštim navigaci. Nevim proč bych měl trvale plácat baterku a podporovat další typ zbytečnýho záření ve svym okolí.

  1. No, nevím, nejsem fyzik. Laicky si myslím, že foun GPS přijímá a ne vysílá… Ale může to být jinak. Baterku to, pravda, žere trochu víc, jinak se ale chovám docela eko, tak se to snad nepo… 😉 Já ji mám zapnutou neustále a lokaci vypínám pouze když v rámci geocachingu nechci naznačit, kde byla fotka pořízena = kde se nachází finální krabice. Kolega to zase má na sdílení fotek nálezů při hledání s detektorem kovů – nechce prozradit naleziště :).

  2. GPS nic nevyzařuje, ale jen přijímá. Proto funguje třeba i ve flight mode v letadle. A je boží občas se mrknout kde přesně člověk je a jak rychle letí, stoupá, klesá atd 🙂

 3. Hmmm, vsechny appky znam, ale zadnou nepouzivam. Iphone pouzivam pro nataceni reportazi a foceni detailu. V jake branzi se to pohybujete, ze jsou tak atraktivni?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button