Novinky

Tim Cook prozradil, že Apple pracuje na vývoji softwaru pro samořiditelná auta

Kolem Applu panuje celá plejáda spekulací, přičemž jednou z neatraktivnějších je projekt Titan, respektive vývoj elektrického automobilu. Konkrétnější zprávy na toto téma se začaly objevovat již v roce 2014, nicméně postupem času vyplulo na povrch, že Apple vše přehodnotil a projekt dočasně zmrazil. Přestože skutečné pozadí zná pouze hrstka vyvolených, v zákulisí se hovoří o uvědomění náročnosti vývoje vlastního automobilu a tvrdé konkurence. Vše nakonec vyeskalovalo v uzavření několika výzkumných center a propuštění části týmu.

Díky nedávno publikovanému rozhovoru Tima Cooka pro Bloomber se ovšem zdá, že nic není ještě ztraceno. Hlavní postava Applu přímo potvrdila aktuálně probíhající vývoj autonomního softwaru. „Považujeme to za matku AI (umělé inteligence), autonomní technologie přinesou něco nesmírně vzrušujícího, ale ještě uvidíme, co s tím“, pronesl Tim Cook v jedné ze svých odpovědí.

Z této reakce je evidentní, že Apple vidí v samořiditelných vozidlech zajímavý potenciál a zatím pouze zkoumá různé možnosti. Pokud by výsledným produktem měla být ucelená platforma, bude nutné navázat úzkou spolupráci s dalšími partnery. Existuje tedy jistá pravděpodobnost, že kalifornský gigant obnovil jednání s bavorskou automobilkou BMW, jejíž vozy by v budoucnu mohly adoptovat jeho technologii. Jde však pochopitelně pouze o naše domněnky a nastínění možného scénáře.

Podle Cooka nás v blízké budoucnosti čekají tři výrazné milníky spojené s osobní dopravou. Kromě neodvratné elektrifikace, nástupu samořiditelných automobilů se brzy ke slovu přihlásí sdílení dopravních prostředků mezi jejich uživateli. Jakou měrou do revoluce v osobní přepravě hodlá přispět Apple, už Tim Cook pochopitelně neprozradil.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button