Novinky

Stahování aplikací i mimo AppStore je blízko. První náznaky přinese už iOS 17

Úniků a informací k červnovému vydání nové verze jablečného systému iOS již máme poměrně dost. Dle všeho bude letos novinek relativně málo. Jedna z nich však přeci jen vyčnívá a jedná se o poměrně zásadní změnu, která úplně změní způsob uživatelského stahování a instalaci aplikací.

Už v prosinci loňského roku bylo oznámeno, že se Apple připravuje na nová nařízení Evroské unie, která by měla být platná od roku 2024. Ta mimo jiné říkají, že výrobce musí umožnit instalaci aplikací i z jiných zdrojů, než je oficiální obchod výrobce. Aplikace by tedy mělo být možné do iPhonů a iPadů poprvé instalovat i z obchodů třetích stran nebo si je stáhnout odkudkoli z internetu a následně například z počítače do zařízení přesunout. Dle Applu je však toto výrazné bezpečnostní riziko, protože nebude mít kontrolu nad obsahem, který si uživatelé do svých zařízení budou instalovat. Proto se tomuto zpřístupnění bude logicky bránit do poslední chvíle. Pokud tedy v nové verzi iOS tato možnost zakódována bude, s největší pravděpodobností ji nebude možné využít dříve, než vejdou v platnost nová pravidla EU.

zdroj: appleinsider.com

Chytřejší samozřejmě budeme až po oficiálním představení nových verzí systémů, které je naplánováno na konferenci WWDC. Ta proběhne v červnu letošního roku. Mimo iOS a iPad OS 17 se můžeme těšit též na macOS 14 a watchOS 10.

Jaký máte názor na instalaci aplikací z jiných zdrojů? Vítáte toto uvolnění po vzoru zařízení s OS Android?

Adam Halamka

Rád používá Apple produkty, ale zajímá se i o technologie a gadgety obecně, jeho největší vášní jsou sluchátka všech kategorií a Star Wars, miluje psy, zbožňuje cestování po celém světě, dokáže ocenit kvalitní hudbu, kterou následně prezentuje v klubech jako dj.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button