Novinky

Spor Applu se společností Qualcomm by mohl zpomalit příchod 5G iPhonu

Spor Applu a společnosti Qualcomm nebere konce a zřejmě bude mít dalekosáhlé důsledky, do nichž se počítá i opoždění příchodu 5G iPhonu. Neklid mezi firmami se nejspíše podepíše na tom, že 5G iPhone přijde až v roce 2020. Jeff Williams, provozní ředitel Apple, se před Federální obchodní komisí (FTC) rozpovídal o tom, že firma Qualcomm odmítá Applu poskytnout modemy pro nejnovější iPhony, a to díky současným sporům mezi společnostmi. 

Rovněž prozradil, že Qualcomm žádá příliš vysoké licenční poplatky za vyrobené kusy, tedy 7,5 dolarů za jeden iPhone. Podle Apple je však ideální poplatek 1,5 dolarů za kus. 

Apple přemýšlel nad jinými firmami 

Jelikož jde jen o licenční daň, k tomu si přičtěme 30 dolarů za samotný modem. Dále vyšlo najevo, že Apple přemýšlel o firmách Intel, MediaTek a Samsung jako o potencionálních výrobcích 5G modemů pro iPhony 2019.

Nakonec ale nevyšlo najevo, koho Apple zvolil. Je možné, že by jablečná společnost preferovala rovnou dva výrobce modemů pro své nadcházející iPhony. Od modelu iPhone 7 jablečná společnost spolupracovala s výrobcem Intel. Bohužel však Intel čipy byly nepatrně pomalejší než ty od Qualcomm. 

Zdroj
GA
Štítky

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close