AktualityNovinky

iPhone má vážné soupeře. Na MWC se ukázali Samsung Galaxy S7 a LG G5

Aktuální iPhone 6s/Plus, který se momentálně nachází v polovině svého životního cyklu se musí v druhé částí svého života poprat s čerstvými soupeři, které včera do světa vypustili jeho největší rivalové. Kromě LG G5 se jedná o odvěkého soupeře všech jablečných smartphonů – novou řadu “eskových” Samsungů.

lg-g5-front

Začněme s méně úspěšnou jihokorejskou značkou. LG G5 sice prodejní rekordy trhat s největší pravděpodobností nebude, i tak ale přináší do mobilních vod některé zatím nevídané prvky. Podle předpokladů se jedná o špičkový kousek elektroniky, který za svým kovových tělem skrývá velmi výkonný hardware. O plynulý chod se totiž stará osmijádrový Snapdragon 820, kterému sekunduje operační paměť o velikosti 4 GB. Je tak jasné, že nové LG “géčkové” řady bude patřit k tomu nejvýkonnějšímu, co se letos objeví. Vlajková loď LG nezaostává ani svými zobrazovacími schopnostmi. Displej dosahující úhlopříčky 5,3 palců dostal rozlišení Quad HD (1440 x 2560 px, 554 ppi). Zajímavou novinkou je také funkce Always On, kdy smartphone ponechává aktivních několik pixelů, které informují o základních údajích jako je čas, datum nebo stav baterie. Velká část uživatelů pak jistě ocení možnost vlastní výměny baterií, která u telefonů s kovovým tělem nebývá příliš obvyklá.

O poznání větší rozruch však podle očekávání vzbudil Samsung Galaxy S7. Speciální bylo už jeho představení. Novinářům byl totiž představen ve virtuální realitě. Na pódiu se dokonce objevil také Mark Zuckerberg, který se rozpovídal o možnostech VR přístrojů.

s7-edge-wireless-charging2Jak už bylo avizováno dříve, mnoho změn po stránce designu se zde neudálo. Samsung však odpověděl na volání velké skupiny zákazníků, kteří volali po navrácení možnosti rozšíření úložiště. S7 se tak po jednogenerační přestávce vrací k podpoře paměťových karet. Poprvé od dob modelu S5 se také vrací voděodolná konstrukce. Opět se také ukázal sourozenec s přídomkem “edge”, který nabízí lehce zakřivený okraj displeje. O zobrazovací schopnosti na špičkové úrovni se stará 5,1″ Quad HD Super AMOLED s rozlišením 2560 x 1440 px (577 ppi). I tentokrát tak Samsung nabízí v oblasti displejů absolutní špičku. Vývojáři si také vyhráli s fotoaparátem, který byl měl zejména za slabého světla dosahovat obdivuhodných výkonů. O výkon se stará Exynos 8890 (Exynos 8 Octa) z vlastní produkce a podporou 64bitových instrukcí, kterému sekundují 4 GB operační paměti.

s7-edge-camera

Do prodeje by se měl nejostřejší konkurent iPhonu dostat 11. března, přičemž cenovka bude opět nasazena sebevědomě. Počítá se totiž se startovací cenou atakující hranici 20 tisíc korun.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Back to top button