AktualityNovinkyWatch

Řidič dostal několikatisícovou pokutu za přepínání písniček z Apple Watch

Štastný majitel (Jeffrey Macesin) Apple Watch z kanadské provincie Quebec byl v minulých dnech zastaven policejní hlídkou, která mu udělila pokutu 120 CAD (přibližně 2500 Kč) za používání hodinek během jízdy. Macesin tvrdí, že v inkriminovaný okamžik přepínal skladby v paměti spárovaného iPhonu, který měl napojen na autorádio ve svém vozidle.

mini

Kanadské zákony však zakazují používání mobilního zařízení s funkcí telefonu během řízení motorových prostředků. Na bezdrátové příslušenství a hands-free sady se ovšem zákon nevztahuje. To se pochopitelně stalo předmětem sporu, jelikož Apple Watch neslouží přímo k telefonování, nýbrž jako prodloužená ruka chytrého telefonu. Část odborné veřejnosti stojí za oprávněným udělení sankce, nicméně druhá část barikády poukazuje na zákonodárce, kteří jednoduše nedokáží držet krok s vývojem moderních technologií.

Jeffrey Macesin se proto rozhodl odvolat a celou věc dál řešit s doměním, že je v právu a pokuta mu byla udělena neoprávněně. A jaký je váš názor na celou kauzu? Je podle vás zcela na místě pokutování za používání chytrých hodinek, nebo je chyba na straně zákona, který na podobné případy nedokáže korektně reagovat? O svůj pohled se s námi můžete podělit formou komentáře pod tímto článkem.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Stejná situace jako u autonomních aut. Dokud se nezmění zákony, budou to mít moderní technologie těžký. Bohužel byrokracie vládne současnýmu světu. 🙁

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button