FinderTipy a triky

Reset hesla Mac OS X Lion 10.7

V předchozím článku jsme si ukázali jak na reset hesla u systémů Mac OS X Tiger, Leopard, Snow Leopard. V tomto článku si ukážeme jak udělat to samé pro Mac OS X Lion.

Reset hesla použitím Lion Recovery

Pokud jste zakoupili nový Mac s předinstalovaným Mac OS X Lion, hard disk obsahuje obnovovací partition přes kterou získáte přístup k balíku různých nástrojů. Na následujícím příkladu si ukážeme jak použít jeden z těchto nástrojů k obnovení hesla:

 1. Vypněte Maca, znovu ho zapněte a držte stištěné klávesy CMD ⌘+R dokud se nezobrazí obrazovka Lion Recovery.
 2. Z horního menu vyberte Utilities – Terminal
 3. Do okna terminálu zadejte resetpassword a stiskněte Enter
 4. Použijte utilitu Reset Password k vybrání hard disku, vyberte uživatelský účet  a zadejte nové heslo

Reset hesla v jednouživatelském režimu

 1. Zapněte nebo restartujte váš Mac.
 2. Po zaznění startovacího zvuku  (nebo po zobrazení šedé obrazovky pokud máte startovací zvuk vypnutý), stiskněte a držte klávesy CMD ⌘+S pro přepnutí jednouživatelského režimu.
 3. Tento krok je volitelný, ale je dobrý nápad zkontrolovat pevný disk předtím než budete pokračovat. Do příkazového řádku napište fsck -fy a stiskněte klávesu Enter/Return a počkejte na dokončení testu.
 4. Napište mount -uw / a stiskněte Enter.
 5. Napište launchctl load /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.opendirectoryd.plist a stiskněte Enter.
 6. Napište ls /Users a stiskněte Enter. Tento příkaz zobrazí všechny uživatele počítače – užitečné pokud nevíte nebo si nemůžete vzpomenout.
 7. Napište dscl . -passwd /Users/username password a nahraďte “username” jedním ze zobrazených uživatelkých jmen z předchozího seznamu. Nahraďte  “password” vaším novým heslem. Stiskněte Enter. Je možné, že se vám zobrazí chybová hláška ve smyslu, že soubor nebo adresář nemohl být nalezen – ignorujte ji vůbec nic se neděje.
 8. Napište reboot a stiskněte Enter.

 
Zdroj:Macyourself.com

FiL

Dlouholetý uživatel produktů Apple všeho druhu a věčný experimentátor. Dne 1.1.2012 po několikaletém rozmýšlení založil tento blog pro začínající i zkušené uživatele a pokud může vždy se snaží pomoct. Držitel Apple Certified Associate - Mac Integration 10.7, Apple Certified Associate - Mac Integration 10.8. Apple Certified Support Professional 10.7 a Apple Certified Technical Coordinator 10.7

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button