AktualityNovinky

Řekněte domovskému tlačítku sbohem: Touch ID se přesune pod krycí sklo displeje

Mobilní telefony již delší dobu neslouží pouze jako komunikační nástroje. Do jejich interní paměti ukládáme mnohdy citlivá data v podobě dokumentů či fotografií. Pro tyto případy se výrobci rozhodli integrovat různé druhy zabezpečovacích systémů, které mají zabránit nechtěnému úniku. Pokud pomineme klasická hesla složená z alfanumerických znaků, je aktuálně nejpopulárnějším bezpečnostním prvkem otisk prstu.

Snímek obrazovky 2015-07-22 v 20.05.22

Biometrický snímač otisků se mezi uživateli velice rychle uchytil díky snadnému a především intuitivnímu způsobu obsluhy. Není proto divu, že výrobci zabývající se touto technologií, hledají další možnosti, jak čtečku vylepšit. Zdárným příkladem je společnost Sonavation, která oznámila další průlom v podobě skeneru umístěného pod krycího sklo dotykového displeje. Podle tvůrců je kompatibilita prozatím omezena pouze na skla Gorilla Glass, nicméně v praxi nemá být problém ani v případě implementace pod syntetický safír. Mezi další přednosti patří 3D autentizace papilárních linií. To vede k přesnějšímu rozpoznávání a problém nenastane ani v případě mokrých či špinavých prstů.

Snímek obrazovky 2015-07-22 v 21.14.18

Ačkoliv se jedná pouze o oznámení nové technologie, existuje zde reálná možnost akvizice s jedním z předních výrobců mobilní elektroniky. Tímto oslím můstkem míříme na patent Applu, který s podobným řešením počítá. Pochopitelně to nelze očekávat u chystané generace modelu iPhone 6s. Daleko pravděpodobnější se jeví nasazení do reálných produktů v horizontu tří až čtyř následujících let.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button