Recenze

Recenze zubního kartáčku Xiaomi T700: chytrá péče o zuby

Péče o chrup je něco, čemu by měl člověk věnovat každodenní pozornost. Klíčovou roli v tom hraje zubní kartáček, který v současné době může mít hned několik podob. V poslední době jsou čím dál oblíbenější sonické kartáčky, které nabízí efektivní způsob čištění s minimem námahy. Xiaomi T700 jde ale o kousek dál a kromě sonické technologie navrch přidává ještě řadu chytrých funkcí.

Xiaomi T700 je dodáván v úhledném balení, kde krom kartáčku samotného naleznete dvě hlavice a bezdrátovou nabíječku s adaptérem do zásuvky. Je ovšem poněkud škoda, že výrobce nepřidává také cestovní pouzdro, které by se hodilo, když člověk jede na dovolenou či pracovní cestu. Tělo kartáčku má na dotek příjemnou povrchovou úpravu, kterou doplňuje mírně zdrsněná část na zadní straně. Díky tomu se kartáček velmi dobře drží a zároveň neklouže, když máte mokré ruce.

Xiaomi T700 recenze

Příjemně působí také minimalistický design s chytře integrovaným displejem, který ve vypnutém stavu není vůbec vidět. Na rukojeti se nachází pouze dvě tlačítka – jedno slouží pro zapnutí & vypnutí, druhým přepínáte přednastavené programy. Přístup k dalším funkcím zde probíhá prostřednictvím mobilní aplikace.

Xiaomi T700 recenze
Foto: Richard Streit (CeskyMac.cz)

Kartáček je osazen sonickým motorem, který je schopen vyprodukovat až 39 600 vibrací za minutu. Xiaomi T700 se tím pádem řadí mezi ty lepší kartáčky, byť je třeba dodat, že některé konkurenční modely nabízí ještě vyšší výkon. Velmi praktickou vychytávkou je senzor nadměrného tlaku pro zabránění krvácení dásní. Pokud tedy budete na zuby tlačit až příliš, zadní strana kartáčku se rozbliká červeným světlem a spustí se akustické varování.

Na zuby s mobilní aplikací

Pro čištění zubů si můžete vybrat jeden ze tří režimů (Standart, Gentle, Custom), přičemž jeden z nich si můžete nastavit dle vlastních preferencí. V mobilní aplikaci si lze upravit citlivost na tlak, rychlost vibrací či délku programu. V závislosti na osobních preferencích si tak může každý uživatel přesně nastavit, jak se bude kartáček chovat.

 

Velmi užitečnou věcí je také pohled do historie vašich čištění. Kromě bodového hodnocení se zde například dozvíte, zda jste věnovali pozornost všem zubům stejně, respektive na jakou část chrupu se příště zaměřit. To je poměrně šikovná funkce a v praxi vám může reálně pomoci ke zlepšení ústní hygieny.

Xiaomi T700 recenze
Foto: Richard Streit (CeskyMac.cz)

Pak je tu ještě zmíněný displej. Pomocí jednoduchých piktogramů dokáže zobrazit řadu informací od stavu baterie přes ukazatel rychlosti až po zvolený režim čištění. LED displej si můžete dále přizpůsobit v mobilní aplikaci a nechat si na něm zobrazit třeba vaše jméno či oblíbenou emotikonu.

Hlavice kartáčku byla vyvinuta speciálně pro citlivé zuby. Štětiny jsou z vláken DuPont a Staclean, které snižují podráždění dásní (průměr vnějších štětin je 0,127 mm, průměr vnitřních štětin je 0,152 mm)

Voděodolná konstrukce a dlouhá výdrž

Při testování mě upřímně překvapila kvalita dodávaných hlavic, na kterých si výrobce dal opravdu záležet. Hlavice má příjemnou velikost, ale především nabízí slušnou hustotu měkkých štětin z vláken DuPont a Staclean. Funkční se ukázal také vypouklý tvar štětin, se kterým lze dosáhnout opravdu kvalitního vyčištění. V porovnání s mým sonickým kartáčkem mě na Xiaomi T700 potěšila nižší hlučnost a zvýšená odolnost vůči vodě. Celé tělo je totiž voděodolné a splňuje certifikaci IPX7.

Xiaomi T700 recenze
Foto: Richard Streit (CeskyMac.cz)

Xiaomi T700 pohání vestavěný Li-Ion akumulátor s kapacitou 1 050 mAh. Kartáček má vydržet na jedno nabití více než tři týdny. Pokud ale stejně jako já kombinujete klasický a sonický kartáček, můžete se klidně stát, že nabíječku budete hledat jednou za 40 dní. Nabíjecí bezdrátová základna je stejně minimalistická jako samotný kartáček a snadno tak zapadne do interiéru každé koupelny.

Pokud bych měl shrnout mé dojmy z testování kartáčku, tak budou vesměs kladného charakteru. Prakticky jedinou věcí, kterou bych výrobci vytkl, je absence cestovního pouzdra a dostupnost pouze v jedné barevné variantě. Sice jsem nevyzkoušel všechny sonické kartáčky, ale pokud srovnám mé dosavadní zkušenosti, tak s Xiaomi T700 jsem byl nadmíru spokojen. Pocit po vyčištění zubů byl naprosto perfektní. Velkou pochvalu si zaslouží dodávané hlavice, se kterými se dostanete i do těžko přístupných míst mezi zuby. Opomenout nelze ani šikovnou mobilní aplikaci, která vás dokáže navést k lepšímu stylu čištění. Pokročilejší uživatele pak ocení pokročilé možnosti nastavení včetně programovatelného displeje.

Xiaomi T700

8.7

Design & zpracování

8.5/10

Funkce & výbava

8.5/10

Kvalita čištění

9.0/10

Výdrž

9.5/10

Cena

8.0/10

Plusy

  • Design & zpracování
  • Povedená mobilní aplikace
  • Kvalitní hlavice kartáčku
  • Dlouhá výdrž

Mínusy

  • Pouze jedna barevná varianta
  • Chybí cestovní pouzdro

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button