Recenze

Recenze Xiaomi Buds 3T Pro: překvapivě schopná sluchátka na každý den

V poslední době se s bezdrátovými sluchátky doslova roztrhl pytel. V zásadě každý významnější výrobce elektroniky má v nabídce jeden či dokonce více modelů. Společnost Xiaomi není v tomto směru žádnou výjimkou. V její nabídce najdeme hned několik různých modelů, ke kterým se poměrně nedávno přidala sluchátka Xiaomi Buds 3T Pro. Mezi jejich klíčové rysy patří ANC, elegantní design, bezdrátové nabíjení či podpora kodeků pro streamování audia ve vysoké kvalitě. Jak dobré ve skutečnosti jsou a měli byste o nich uvažovat jako o svém dalším páru sluchátek?

Kapitoly článku

Design & konstrukce

Xiaomi Buds 3T Pro jsou sluchátka typu in-ear, s čehož vychází také jejich konstrukční řešení. Nabíjecí pouzdro i sluchátka samotná mají převážně matnou povrchovou úpravu, která je příjemná na dotek. Velmi dobře odolávají také ulpívání otisků, což u podobných barevných variant nebývá vůbec zvykem. Matný finiš narušuje pouze vnější lesklá část nožiček. Tato kombinace v praxi funguje skvěle a sluchátka na první pohled působí prémiovým dojmem.

Xiaomi Buds 3T Pro recenze
Foto: Richard Streit | CeskyMac.cz

Prvotřídně zpracované je také nabíjecí pouzdro. Díky povrchové úpravě se příjemně drží a při trošce snahy jej lze pohodlně otevřít jednou rukou. Na jeho těle najdeme jednu stavovou diodu signalizující nabití, USB-C port a párovací tlačítko. Xiaomi Buds 3T Pro mi dorazila ve variantě Carbon Black, která na světle chytá mírně modrý nádech. Xiaomi nabízí tato sluchátka ještě v bílé barvě (Gloss White), která je naopak lesklá a tím pádem náchylnější na poškrábání. Pokud tedy sluchátka plánujete nosit například v kapse či na dně batohu, praktičtější bude sáhnout po tmavém provedení. Hned na začátku testování mě překvapila nízká hmotnost sluchátek, každé totiž váží pouze 4,9 gramu. Celková hmotnost včetně pouzdra činí 51 gramů.

Nízká hmotnost a dobře zvládnutá ergonomie má za následek pohodlné nošení. A to je vlastnost, kterou u podobných sluchátek považuji za naprosto stěžejní. Xiaomi Buds 3T Pro jsou jedny z nejpohodlnějších sluchátek, které jsem v poslední době testoval. Ani po několika hodinách poslechu jsem nepociťoval nutkání sluchátka sundat. Stejný pocit komfortu dostanete v každé situaci, a je jedno jestli se sluchátky budete sportovat, nebo jen tak sedět v křesle a poslouchat svůj oblíbený podcast.

Xiaomi Buds 3T Pro recenze
Foto: Richard Streit | CeskyMac.cz

Ovládání ANC a přehrávače probíhá prostřednictvím na tlak citlivých senzorů ve spodní části nožiček. Osobně patřím spíše mezi příznivce řešení, kdy stačí na sluchátka poklepat nebo se jich jen zlehka dotknout. Ovládání stisknutím zde ale funguje spolehlivě a člověk si na přednastavená gesta celkem snadno zvykne. Klíčovou vlastností Xiaomi Buds 3T Pro je zvýšená odolnost vůči vodě a prachu, kterou stvrzuje certifikace IP55. To v praxi znamená, že sluchátkům neublíží pot a bez úhony přežijí i když vás zastihne déšť.

Kvalita ANC

Pravděpodobně většinu zájemců o tato sluchátka bude zajímat kvalita ANC. O potlačení okolního hluku se stará celkem šest mikrofonů – 3 na každém sluchátku. Ve skutečnosti je efekt ANC nižší než u prémiových modelů sluchátek, s čímž je třeba rozhodně počítat. Běžné ruchy ulice či hlasitou hudbu ve fitness centru zvládají odfiltrovat celkem solidně, ovšem nelze hovořit o absolutním tichu. Sluchátka nabízí také režim propustnosti, který umožňuje vnímat zvuky z okolí, aniž byste je museli sundavat.

Xiaomi Buds 3T Pro recenze
Foto: Richard Streit | CeskyMac.cz

Buds 3T Pro se k telefonu připojují skrze Bluetooth 5.2 s podporou kodeků SBC, AAC a LDHC 4.0 (Low Latency High-Definition Audio Codec) s datovým tokem až 900 kbps. Užitečnou funkcí je automatická detekce nasazení, kdy se přehrávání pozastaví v momentě, kdy sluchátka vyndáte z uší. Xiaomi se také chlubí podporou prostorového zvuku s funkcí sledování pohybů hlavy. Tato vychytávka je ovšem dostupná pouze v kombinaci s vybranými telefony od Xiaomi.

Zvukový přednes

Sluchátka jsou vybavena 10mm dynamickými měniči s dvojitým magnetem a povrchovou úpravou DLC. O kvalitě zvuku lze říci, že s ohledem na danou kategorii zní opravdu dobře. Solidně pokrývají celé zvukové spektrum, basy nejsou přehnaně silné a vokály mají potřebnou zřetelnost. Zvukový projev má neutrální charakteristiku, a tudíž se zde nekoná upřednostnění jedné složky před druhou.

Xiaomi Buds 3T Pro recenze
Foto: Richard Streit | CeskyMac.cz

Velmi mile mě překvapilo, že ani při vyšší hlasitosti zde nedochází ke zkreslení zvuku. Na druhou stranu je to vykoupeno tím, že sluchátka nepatří mezi nejhlasitější. Konkurence od Applu či Sony jsou citelně hlasitější. Kvalita hlasových hovorů je průměrná. Druhá strana vás vždy uslyší perfektně, nicméně společně s vaším hlasem do hovoru pronikají také částečně hluky z okolí.

Xiaomi Buds 3T Pro recenze

V balení krom sluchátek samotných naleznete také nabíjecí kabel a tři pár silikonových nástavců v různých velikostech

Výdrž

Xiaomi uvádí, že sluchátka zvládnou na jedno nabití fungovat až šest hodin a pouzdro jim dodá energii na dalších 24 hodin. Při běžném stylu používání zahrnující poslech několik desítek minut denně mi sluchátka vydržela nabitá necelé dva týdny. Je ovšem pravdou, že v nich stále zbývala ještě nějaká energie, takže tvrzení výrobce lze určitě věřit. Sluchátka lze nabíjet několika způsoby. Učinit tak můžete buď prostřednictvím USB-C kabelu, který je součástí balení, nebo zvolit pohodlnější bezdrátové nabíjení.

Xiaomi Buds 3T Pro recenze

Verdikt

Xiaomi Buds 3T Pro jsou dobře znějící sluchátka, která nabízí skvělé zpracování. Pochvalu si zaslouží také za vynikající ergonomii, díky čemuž jde jedny z nejpohodlnějších sluchátek, které jsem kdy testoval. Nezklamou ani z hlediska zvukového výstupu, kdy dostanete příjemně vyvážený přednes bez zbytečného zabarvení či přebasovaného projevu. Funkce aktivního potlačení okolního hluku nepatří mezi jejich silné stránky, takže pokud hledáte sluchátka, která vám zprostředkují absolutní ticho, poohlédněte se jinde. Průměrně ANC však vyvažuje velmi slušná výdrž, zvýšená odolnost a elegantní design.

Xiaomi Buds 3T Pro

7.9

Design & zpracování

9.0/10

Kvalita zvuku

7.0/10

Výdrž

9.0/10

ANC

6.5/10

Cena

8.0/10

Plusy

  • Elegantní design
  • Skvělé zpracování
  • Dlouhá výdrž
  • Zvýšená odolnost
  • Bezdrátové nabíjení

Mínusy

  • Slabší efekt ANC
  • Bez doprovodné aplikace
  • Nepodporují Siri

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button