Novinky

Projekt Apple Car nabírá zpoždění, na trhu se objeví až v roce 2021

Téměř nikdo již nepochybuje o tom, že Apple pracuje na vývoji vlastního automobilu. Projekt nesoucí interní označení Titan se nachází stále v počáteční fázi, při které se hledají vhodné postupy a řešení. Podle několik měsíců starých predikcí bylo veřejné odhalení naplánováno na rok 2019, což se nyní ukázalo jako příliš odvážné. Nejnovější informace totiž hovoří o posunutí termínu na rok 2021. Za zpožděním údajně stojí odchod Steva Zadeskyho, který stál u zrodu většiny klíčových produktů Applu.

Apple_Car.2.large

Přestože nikdo z Applu oficiálně nepotvrdil vývoj vlastního automobilu, jde o veřejné tajemství, na jehož adresu se vyjádřila již celá řada známých osobností. Například Elon Musk v jednom z rozhovorů uštipačné poznamenal, že přetahování zaměstnanců z Tesla Motors nepovažuje za žádné riziko a v podstatě jde o odpadlíky, kteří jednoduše neměli na to pracovat pro jeho společnost. Původní predikce hlásající odhalení v roce 2019 označil jako šibeniční termín, což se očividně potvrdilo.

safeum_blog_apple_cars2

V minulosti se též hovořilo o snahách navázání spolupráce mezi kalifornským výrobcem a automobilkami BMW a Daimler, ovšem z toho nakonec sešlo vlivem nenalezení optimálních podmínek. Automobilový průmysl je stále dynamičtější a pět let je tedy nesmírně dlouhá doba, během které se může udát mnoho podstatných technologických a legislativních změn.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Back to top button