Novinky

Apple omylem prozradil přejmenování operačního systému OS X na macOS

Za tři dny začne největší Apple konference zaměřená na vývojáře. A čím více se blíží datum WWDC, tím více slýcháme různé úniky o pravděpodobných oznámeních. Jedno z nejpravděpodobnějších je přejmenování Mac OS X na líbivější a jednoduší macOS. To bude dávat smysl hlavně z hlediska pojmenování ostatních operačních systémů od Applu, iOS, macOS, watchOS a tvOS k sobě zkrátka ladí.

Nedávno se objevila zpráva o přejmenování přímo od Applu. Apple totiž mění podmínky pro vývojáře na iOS a macOS a v hlavní tiskové zprávě mluví o změně poměru vyplácení, kde zmiňuje všechny jeho platformy, a mezi nimi je i právě zmíněné označení macOS. Applu již tuto zprávu aktualizoval a označení macOS upravil na OS X. Na vývojářském portálu už tedy nenajdete.

Snímek obrazovky 2016-06-09 v 18.07.43

Z chování Applu je tedy jasné že se s největší pravděpodobností dočkáme oznámení o změně právě na WWDC 2016. Na důvěryhodnosti ještě přidává malé “m” kterým je slovo macOS psáno, zapadá totiž skvěle k ostatním názvům. Předešlé úniky vždy byly psány jako MacOS, což je pojmenování které používali uživatelé i vývojáři pro zkrácení běžně. Změna názvu je také velmi důležitá pro číslování, kde se Apple na Mac OS X už dostal na číslovku 11 a díky přejmenování by číslování mohlo začínat od začátku. Jak to ale celé dopadne se dozvíme už toto pondělí 13. června v 19:00 středoevropského času.

Zdroj

Martin Kaše

Vývojář mobilních a webových aplikací. Technologický nadšenec, fanoušek Applu, PlayStationu, punkové hudby, milovník dobrého piva a českého vína.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button