Novinky

Před vydáním iOS 15 má Apple v plánu ještě několik verzí iOS 14

Dělí nás zhruba 2 týdny od letošního WWDC 2021. Události, kde nám Apple představí nové operační systémy pro následující rok v čele s iOS 15. Moc novinek o tomto systému doposud neuniklo. Více se zatím mluví o iPadOS ve spojení s novými iPady s M1, které se mimochodem dnes, v den vydání článku, začínají konečně oficiálně prodávat v kamenných prodejnách.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

iOS 14.6

Není tomu tak dávno, kdy Apple vypustil do světa iOS 14.5 s novinkou díky které můžeme svůj iPhone odemykat i s rouškou pomocí Apple Watch. Na začátku týdne už vyšla Release Candidate verze iOS 14.6, která nepřináší mnoho změn. Přináší ovšem záplaty na chyby, které se objevily po aktualizaci na iOS 14.5 – jako například občas zamrzající odemykání pomocí Apple Watch. Očekával bych tedy, kdyby během příštího týdne Apple vypustil oficiální verzi systému pro veřejnost.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

iOS 14.7

Pár dní po vydání pravděpodobně poslední beta verze iOS 14.6 Apple vydal ve středu první vývojářskou betu iOS 14.7. Den na to, ve čtvrtek pak přišla i očekávaná veřejná beta. Tato verze systému rozhodně překvapila velkou většinu beta testerů. Všichni si totiž už brousí zuby na iOS 15 a Apple mezitím rozhodně ještě neskončil s updaty pro iOS 14. Nejnovější verze systému je ale zatím zahalena tajemnou oponou. V popisku bety totiž nejsou uvedeny vůbec žádné novinky, ani vylepšení. Tím pádem je velmi obtížné objevit nějaké novinky, které by systém mohl přinést. 

Zdroj: 9to5mac

Jediná novinka, o které se prozatím mluví se týká HomePodů. Jde o časovač, který HomePody sice uměly nastavit, ale nikde nebyl vidět jejich odpočet. Nyní v iOS 14.7 běží všechny časovače nastaveny pomocí HomePodů v aplikaci Domácnost po rozkliknutí HomePodu. Stejně jako předešlé systémy pro vás testujeme i iOS 14.7 a budeme vás informovat o případných novinkách.

Dominik Ulč

U Applu obdivuji dokonalou propracovanost designu jednotlivých produktů, ekosystém i skvělý marketing. Ve volném čase se věnuji focení a objevování nových míst. Nejlépe ve vzájemném propojení. Moc rád se s Vámi podělím o mé zkušenosti, poznatky a rady nejen ze světa jablečné společnosti.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button