MailTipy a triky

Pravidla – barevné označení a rozlišení zpráv

V předvolbách aplikace Mail si lze nastavit různá pravidla pro svojí poštu a tím zadat jasná kritéria svým jednotlivým emailům. Můžeme například určité nebo všechny zprávy automaticky zkopírovat, přeposlat, přesunout, nebo odpovědět, nastavit jiný zvuk při příchodu, barvu, či dokonce nechat poskakovat ikonu v docku když nám přjte ta a ta určitá zpráva. Každy z nás používá a třídí emaily jinak a myslím že si v nabídce pravidel najde to své. Dnes se v krátkosti podíváme jak jednoduše nastavit barevné označení zpráv a tím získat ihned vizuální rozlišení jestli jsme zprávu dostali v kopii nebo jako hlavní příjemci.

Otevřeme Mail. V případě že nepoužíváme klasické zobrazení a dosud žádné pravidla, bude vypadat asi takto. Náhled seznamu zpráv má bílou barvu pozadí a černý text:

Snímek obrazovky 2013-04-04 v 23.09.45

Otevřeme PředvolbyPravidlaNové pravidlo:

Jako popis např. uvedeme – Příchozí zprávy pracovní

Dále nastavíme:

Komuobsahujenaše emailová adresa

Provést tyto akce:

Nastavit barvupozadíoranžová

Hotovo, můžeme uložit.

Snímek obrazovky 2013-04-04 v 23.12.35

Abychom jednoduše rozpoznali zprávy které dostáváme jen v kopii, vytvoříme další pravidlo a nastavíme oranžový text Náhledu seznamu:

Popis – Příchozí zprávy jsem v kopii

Kopieobsahujenaše emailová adresa

Nastavit barvutextuoranžová

Hotovo, potvrdíme OK

Snímek obrazovky 2013-04-04 v 23.13.53

Tímto jednoduchým nastavením docílíme, že každá příchozí zpráva bude mít oranžové pozadí a pokud budeme jen v kopii tak pozadí zůstává bílé a text je oranžový. Jestliže nejsme vůbec v příjemcích uvedeni, zůstává původní bílá barva pozadí s černým textem.

Snímek obrazovky 2013-04-04 v 23.11.07

Vlastimil

Strojní mechanik a konstruktér. Mezi mé koníčky patří nakousnuté jablíčko, astrologie, historie a kutilství :-) Motto: Dělejme to, co se nám líbí. Svými myšlenkami si vytváří každý z nás budoucnost. Vše ostatní je Váš svět a prostor v něm...

Doporučené články

2 Komentáře

  1. Tak jsem to zkusil. Funguje mi to ale jen u prvního účtu (soukromého, na firemním ani manželčiném ne), navíc když jsem pravidlo zrušil, označení stále zůstává a nejde zrušit. Mám OSX 10.7.5 a Mail 5.3.

    1. Mám takto přidané pravidla ke dvěma účtům a fungují, systém aktuální. Co se týče zrušení pravidla, máte pravdu, zprávy zůstávají i nadále označené a jen nově příchozí již pravidlo nemají. Nezbývá než v horním menu otevřít Formát – Barvy a pak označit všechny emaily a kliknout na bílou barvu. Tím je změníte na výchozí bílou barvu pozadí s černým písmem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button