Novinky

Poslední aktualizace sluchátek AirPods Pro budí rozporuplné pocity. Hrají lépe, ale také hůře tlumí okolní hluk

Apple pravidelně vydává aktualizace pro bezdrátová sluchátka AirPods a AirPods Pro, které se obvykle soustředí na opravu drobných chyb. Většinou se jedná o posun vpřed, ovšem poslední verze firmwaru pro AirPods Pro se evidentně moc nepovedla. Alespoň tak to vyznívá z uživatelských reportů, které se šíří diskuzními fóry.

Na toto téma se rozhodla hlouběji podívat redakce webu RTINGS. Analýza AirPods Pro s verzí firmwaru 2C54 odhalila hned několik pozoruhodných změn. První z nich je citelné vylepšení kvality reprodukce, respektive lepší konzistence frekvenční odezvy. AirPods Pro si v tomto směru vedly dobře již dříve, nicméně poslední aktualizace vše ještě více zlepšila. Další novinka se dotkla basů, které jsou nyní mnohem přesnější.

To bychom měli tu pozitivnější část zprávy. Největší ohlasy totiž vzbuzuje ovlivnění funkce aktivního potlačení hluku (ANC). Podle reakcí běžných uživatelů došlo k výraznému snížení izolačního účinku. Nejmarkantnější je to u basového pásma, které je v praxi velmi důležité pro celkový zážitek z ANC. Obecně se dá říci, že AirPods Pro s posledním firmwarem nemusí odfiltrovat hluk v letadle či autobusu tak dobře, jako tomu bylo před aktualizací.

Nové aktualizace pro AirPods a AirPods Pro jsou často vydávány velmi tiše a instalace probíhá pozadí. Většina jejich majitelů si tedy ani nemusí uvědomit, že mají ve svých sluchátkách jinou verzi firmwaru. Pokud tedy patříte mezi majitele AirPods Pro, můžete si podrobnosti zkontrolovat prostřednictvím iPhonu v Nastavení -> Obecné -> Informace. V nabídce hledejte položku s označením AirPods, která v sobě ukrývá informace o modelu, verzi hardwarové revize a firmwaru.

Patříte mezi majitele AirPods Pro? Dejte nám vědět, zda jste si všimli nějaké změny, případně jaké jsou vaše pocity z nejnovější aktualizace, která budí rozporuplné pocity.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

2 Komentáře

  1. Dobrý den, pozoruji špatnou odezvu na Syri a problémy s telefonováním. Je mi špatně rozumět. Co se týče ANC, tak rozdíl nepozoruji…

    1. Dobrý den,
      jaký firmware máte ve sluchátkách? Pokud ten s označením 2C54, je pravděpodobné, že to může být spojeno s tím. Pokud máte v AirPods 2B588, problém bude možná někde jinde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close