AktualityNovinkyWatch

Pásek Reserve Strap zvýší výdrž Apple Watch o dalších 30 hodin

Chytré hodinky jsou skvělým pomocníkem, ovšem v jistém ohledu trpí velice nepříjemným nedostatkem. Tou je pochopitelně výdrž, která je dimenzována na jeden pracovní den. Ačkoliv mnoho uživatelů reportuje, že vydrží déle, stále se jedná o krajně limitující faktor. Bylo tedy otázkou času, kdy se toho chytnou výrobci třetích stran a představí svá vlastní řešení. Mezi mediálně nejsledovanější patří tvůrci projektu Reserve Strap. Ten lze v jednoduchosti popsat jako výměnný pásek, v jehož útrobách se nachází akumulátor, který dokáže výdrž hodinek prodloužit o dalších třicet hodin.

Snímek obrazovky 2015-06-28 v 19.04.19

Pásek Reserve Strap se stane prvním příslušenstvím, které bude využívat připojení skrze servisní port. Součástí standardního balení se stane speciální nástroj pro vyjmutí záslepky a micro USB kabel, který poslouží k dobití akumulátoru. Na trhu se pásek objeví ve třech barevných variantách – bílá, šedá a černá. Příjemných překvapením je zachování vodotěsnosti, což naznačuje pečlivě vyřešené utěsnění spojů. Otázkou však zůstává, jak se k celé věci postaví Apple. Zatím není vůbec jasné, zda po odstranění záslepky servisního portu nedojde k ztrátě záruky.

Snímek obrazovky 2015-06-28 v 19.04.45

Zahájení oficiálního prodeje je naplánováno na listopad letošního roku, přičemž koncová cena bude činit 249 USD (zhruba 6 000 Kč). Projekt Reserve Strap má podle našeho názoru skutečný smysl. Pro řadu uživatelů je totiž jednodenní výdrž žalostně málo. Stačí si představit situaci, kdy vyrazíte na letní festival či na pár dní pod stan a rázem si uvědomíte, že nabíjení dalšího zařízení je poslední, co chcete řešit.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button