Novinky

Otec nechal své zemřelé dceři vyrobit náhrobní kámen ve tvaru iPhonu

Rita Shameeva zemřela mladá. Bylo ji teprve 25 let a příčina jejího úmrtí není veřejně známá. Díky svému otci se však příběh Rity dostal do světových médií i téměř tři roky po jejím pohřbu. Na hřbitově v ruské Ufě, kde mladá žena žila, se totiž objevil velmi bizarní náhrobek. Rias Shameeva nechal z čediče vyrobit náhrobní kámen ve tvaru iPhonu, který má jako spořič obrazovky nastaven portrét zemřelé.


Netradiční náhrobek samozřejmě ihned obyvatele Ufy zaujal. Na místním hřitově je navíc tento hrob jedním z vůbec nejvyšších. Otec zesnulé dívky, Rias Shameeva, své rozhodnutí vyrobit své dceři takto netradiční hrob odmítl komentovat. Reportéři britského zpravodajského webu Metro od místních lidí zjistili že Rita často cestovala a měla přátele v Evropě. Ne moc překvapivá je také informace, že milovala svůj iPhone. Ostatně také proto nejspíš Rias Shameeva nechal pro svou dceru vyhotovit takto netradiční náhrobní kámen.

První dojmy z iPhone Xs Max: evoluční vábení

Zdá se, že Rusko podobné bizarnosti prostě přitahuje. To dokládá výpověď designéra Pavla Kalyuka, který pro veletrh pohřebnictví v Novosibirsku vyrobil několik velmi netypických náhrobků, které však měly plnit pouze reklamní účel a přilákat tak pozornost k ostatním pracím designéra. K překvapení samého Kalyuka se však začaly hrnout i objednávky právě na netradiční náhrobky. Jedním z nich byl nejspíš také iPhone pro Ritu Shammeva.

Zdroj
Metro

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button