Novinky

Nová sluchátka od Applu by mohla používat adaptivní dotyková gesta

Zatím toho o nových over-ear sluchátkách s logem Applu příliš nevíme. Naštěstí se můžeme spolehnout na patentové přihlášky, které vždy poslouží jako spolehlivá zásobárna zákulisních informací. Jeden z patentů totiž popisuje podporu ovládání za pomoci gest a detekci rotace. Obě funkce by spolupracovaly a navzájem by se také doplňovaly.

Je docela riskantní odhadovat co budou mít sluchátka za funkce jen z nových patentů. Velké firmy si totiž patentují velké množství nápadů, které ani nikdy nemusí být použity u komerčních produktů. Přesto to zatím vypadá, že právě tyto funkce by mohly být u AirPods Studio použity.

Zdroj: 9to5Mac

Patent na kontrolu gesty by byl užitečný na ovládání sluchátek – například pro zastavování hudby, posouvání skladeb či zesilování a ztlumování hlasitosti. Patent na detekci rotace by pak sloužil k univerzálnímu ovládání. Rotace klapky sluchátek je jiná pro každého uživatele, a proto by sluchátka detekovala, jak je klapka otočená, a poté by se gesta zorientovaly podle aktuálního natočení.

Informace nejsou zatím oficiální, ale podle dosavadních úniků bychom mohli očekávat dva typy sluchátek, a to váhově těžší verzi, která by sloužila výhradně pro profesionální práci se zvukem a další určená běžným uživatelům. Také se mluvilo víceúčelovém designu, který by podporoval vyměnitelné krytky klapek, které by držely za pomoci magnetů.

Samozřejmě by tato sluchátka obsahovala funkce, které jsou dostupné u sluchátek AirPods. Zejména snadné spojení s telefonem, automatické zastavení a puštění hudby – když se sluchátka sundají z hlavy a aktivní potlačení šumu, které je momentálně dostupné pouze u AirPods Pro.

Sluchátka nejprve měla vyjít na podzim roku 2020, ale je možné, že vydání nových sluchátek bude opožděno kvůli momentální situaci. Cena zůstává pochopitelně tajemstvím, ale údajně bude vyšší než cena AirPods Pro.

Sebastian Himmer

Mám rád vše co alespoň trošku obsahuje počítače. Programátor vytvářející hry a obrovský fanoušek Applu! Počítače mě zajímají už od dětství. Velký fanatik počítačových her. Hrdý redaktor webu ČeskýMac. iPhone XR v kapse, Macbook Air na stole.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button