Novinky

Nejnovější technologie mikrodisplejů od Sony se nejspíš objeví v chytrých brýlích Apple Glasses

Na začátku tohoto týdne, jsme se dočkali nové spekulace týkající se chytrých brýlí s logem Applu. O údajných Apple Glasses se mluví už několik let. V poslední době však přichází stále více a více nových informací, které napovídají téměř jistému vývoji tohoto produktu.  

Jeden ze známých japonských zdrojů, Nikkan Kogyo Shimbun na začátku tohoto týdne uvedl, že společnost Sony bude údajně dodávat do Apple Glasses miniaturní OLED mikrodispleje. MacOtakara s japonským publicistou souhlasí a dodává, že od několika svých zdrojů také zaslechl spojení společností Sony a Apple. 

Dle dodavatele FRAMOS, je Sony technologie použita v těchto mikrodisplejích opravdu pokroková. Mikrodispleje mají ultra-rychlou obnovovací frekvenci, rychlou odezvu, ultra-vysoký kontrast, široký dynamický rozsah, skoro vůbec se od nich neodráží světlo, a hlavně vysokou svítivost. Několik zdrojů popisuje, že by toto sklo bylo ideálním adeptem do chytrých brýlí Apple Glasses. 

Zdroj: Macrumors

Vysoký kontrast může napomoci k téměř neviditelnému přechodu mezi pozadí a popředím. Tudíž by promítaná položka vypadala jako kdyby byla opravdu v reálném světe, a ne jen „přilepena“ na sklo. Známý analytik Ming-Chi Kuo se k projektu Apple Glasses před nějakou dobou vyjádřil takto: „S jistotou mohu říct, že se tohoto produktu dříve než v roce 2022 nedočkáme,” sdělil v jednom ze svých prohlášení

A co vy? Koupili byste si Apple Glasses? Dejte nám vědět v diskuzi.

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button