Novinky

Nechali jste si opravit stojan u iMacu? Apple vám zpětně proplatí servisní náklady

Apple produkty jsou vyhlášené kvalitním zpracováním, které výrazně převyšuje ostatní konkurenci. To ovšem neznamená, že se čas od času objeví problémy, které dokážou uživatele pěkně naštvat. Své by o tom mohli vyprávět majitelé počítačů iMac, které byly vyrobeny v období od prosince 2012 do července 2014. Část produkce totiž potkala výrobní chyba, která se projevuje vadou aretačního kloubu.

imac_hinge

Konkrétně jde o pružinový mechanismus, který má držet displej iMacu v požadované poloze. V praxi to má za následek překlápění monitoru dopředu. Jedinou možností je výměna celého pantu, což v autorizovaných servisech vychází na zhruba 3 000 Kč.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Za nepříjemnostmi s aretací stojanu stojí tato malá plastová součástka

Vzhledem k častému hlášení této závady na oficiálních stránkách podpory se Apple rozhodl k nečekaně vstřícnému kroku. Pokud patříte mezi majitele iMacu, který si vyžádal opravu pantu, Apple vám zpětně proplatí náklady spojené se servisním úkonem. Kompenzace se vztahuje na všechny modely pořízené od roku 2012. Stačí pouze kontaktovat zákaznickou linku, kde vám bude sdělen další postup.

Nejzajímavější na celé věci je fakt, že Apple o celé záležitosti informoval pouze autorizované servisy bez tradičního zveřejnění zprávy určené široké veřejnosti. Pokud patříte mezi majitele iMacu s vadným kloubem, dejte nám vědět o vašich zkušenostech v diskuzi pod tímto článkem.

Zdroj

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close