Tipy a triky

Návod: jak v iOS přidat odkaz webové stránky na plochu

Operační systém iOS nabízí celou řadu užitečných vychytávek, které vám mohou usnadnit spousty rutinních úkonů. Jednou z nich je přidání oblíbené webové stránky na plochu s nainstalovanými aplikacemi. Tuto funkci oceníte v momentech, kdy například chcete mít rychlý přístup ke konkrétnímu webu, který často navštěvujete. Samotný postup nastavení je velice jednoduchý a nezabere vám více jak několik vteřin.

fullsizerender

Jak v iOS přidat zástupce webové stránky na plochu

 • Otevřete v Safari webou stránku, kterou chcete přidat na plochu
 • Klikněte na sdílecí tlačítko
 • V dolní nabídce funkcí klikněte na tlačítko Přidat na plochu
 • Na první řádku si můžete upravit název, který se objeví pod ikonou odkazu
 • Klikněte na tlačítko Přidat

Nyní se stačí vrátit na hlavní obrazovku, kde mezi aplikacemi uvidíte ikonu webové stránky. Pokud si nechcete nechat ujít veškeré novinky z našeho magazínu, přidejte si Český Mac na plochu, kde nás budete mít vždy na dosah prstu.

 

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

2 Komentáře

 1. Dobry den, diky za tip. Mate prosim take tip, jak zastupce webove stranky z plochy smazat? Pri podrzeni ikony se vubec nenabidne “odebrat polozku” a polozka take neni v zalozkach v Safari. Dekuji.

  1. Dobrý den,
   odkaz smažete tak, že podržíte prst na zástupci, následně by se vám měla objevit nabídka, kde na první místě uvidíte položku “smazat záložku”. Jakmile na ní kliknete ikona se zástupce webové stránky zmizí z vaší plochy. 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button