Novinky

Nástupce iPhonu X dostane čtečku otisků v displeji a vylepšené Face ID. Má to ovšem jeden háček

Apple s představením modelu iPhone X (recenze) vyvolal mezi uživatelskou základnou očekávaný rozruch. Nahrazení dnes již ikonické čtečky otisků za Face ID se pochopitelně neobešlo bez vášnivých reakcí, což komunitu rozdělilo na dva názorem odlišné tábory. Zatímco benevolentní část publika neskrývala nadšení, druhá skupina vyjádřila nevoli vůči změně v ovládání. Face ID totiž vyžaduje oční kontakt s telefonem, což může být za určitých okolností nepraktické a značně otravné. Podle aktuálních zpráv se ovšem blýská na lepší časy, jelikož uvnitř Applu údajně chystají zásadní vylepšení v oblasti uživatelské autentizace.

Kalifornský výrobce totiž plánuje návrat čtečky otisků do modelové řady iPhone X. Půjde o variantu implementovanou pod krycí sklo displeje, o které se mimochodem hovořilo již v souvislosti s aktuálním modelem. K tomu bohužel nedošlo díky nepřesvědčivé technologii ze strany dodavatelských řetězců, které jednoduše nedokázaly uspokojit přísná kritéria jakosti. Proměnou má projít také Face ID, které bude v další revizi mnohem přesnější. Samotný modul se dočká zmenšení, což se v praxi zřejmě projeví menším výřezem v horní části displeje.

Co už tak potěšující není, je předpokládaný termín implementace do komerčního produktu. Zdroje totiž hovoří o roku 2019. Letošní aktualizace se ponese v tradičním duchu – následovník iPhonu X se pochlubí pouze vylepšeným fotoaparátem a výkonnějším hardwarem. Objevit se ovšem má varianta označovaná jako iPhone X Plus s 6,2“ OLED displejem.

Zdroj

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close