Novinky

Na tohle u Applu nejsou zvyklí. Mocná společnost se snaží koupit startup, který už pět let vzdoruje

Zakladatelé slibného startupu jsou přesvědčeni, že Apple je ztělesněním zla.

Zdá se, že snem každého technologického startupu je okamžik, kdy některý z technologických gigantů nadějné firmě položí na stůl tučnou nabídku k odkupu nápadu nebo celé společnosti. Toto však není případ startupu Leap Motion, který už dvakrát smetl ze stolu lukrativní nabídku od Applu. Jindy všemocný Apple, jehož vyjednávací síla by snesla srovnání i s možnostmi menší země, se tak dostal do zvláštní situace, kdy uhání nenápadnou společnost, která se nechce podvolit.

Na jaře letošního roku to vypadalo, že ve firmě Leap Motion zaměřené na vývoj rozšířené reality a sledování pohybu, se bude slavit. Mezi zaměstnanci se totiž roznesly zvěsti, že o startup projevil zájem Apple, který byl ochoten zakladatelům vyplatit částkou až 50 milionů dolarů. Už to vypadalo, že zástupci obří korporace si s šéfy nadějného startupu plácnou. Den před utvrzením dohody, ale z obchodu sešlo. Zaměstnanci, kteří si přáli zůstat v anonymitě, zpravodajskému webu Business Insider sdělili, že nabídku nejspíše smetli ze stolu spoluzakladatelé Leap Motion David Holz a Michael Buckwald.

Historie se opakuje

Není to však poprvé, kdy mocný Apple narazil. O Leap Motion měl totiž zájem už v roce 2013. Tehdy ale námluvy ztroskotaly hned po první schůzce, kdy zakladatelská dvojice prohlásila, že o připojení k Applu nemá zájem. David Holz měl dokonce představitelům Applu říct, že jejich firma už dávno není inovativní a její produkty nestojí za nic. Jinak vynikající inženýr měl doslova prohlásit, že s Applem nikdy pracovat nebude, protože jsou to ďáblové.

Být správným Applistou je čím dál tím dražší. Pořád se to ale vyplatí

Že za Leap Motion stojí geniální mozky dokládá fakt, že zájem Applu u tuto společnost po prvním fiasku neutuchal. Vše tak vygradovalo počátkem loňského roku, kdy už se zdálo, že tučný šek tvrdohlavé spoluzakladatele přesvědčil. Nakonec to ale vypadá, že Leap Motion se bude pokoušet prosadit své nápady na vlastní triko. Otázkou však zůstává, jestli se to malé firmě podaří. Ze zdí společnosti totiž mimo záznam zaznívá, že toto byla poslední možnost odkupu. Společnost totiž jinak postrádá finanční stabilitu a její další osud je velmi nejistý.

Štítky

Michal Benatzky

Možná budoucí novinář, fanoušek chytrých zařízení, seriálů, britského humoru a Indie hudby. Když zrovna něco nepíše, projíždí na kole Beskydy a příležitostně studuje.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close