AktualityNovinky

Na iPhone 6c si budeme muset počkat až do příštího roku

Už jsme vás informovali o záměru Applu představit iPhone s 4 palcovým displejem, který by se mohl stát nástupcem iPhonu 5c. Později ovšem vyšlo najevo, že se tohoto telefonu spíše nedočkáme a to zejména kvůli velmi uspokojivým prodejním výsledkům modelů šesté řady. Apple nabral podezření, že by menší iPhone mohl kanibalizovat na svých větších a dražších sourozencích. Nyní přišel server Cult of Mac s informací, že bychom se telefonu přece jen mohli dočkat a to ve druhém čtvrtletí roku 2016.

Is the 4-inch iPhone coming or not?

Informace, jak to bývá zvykem, pochází neuhlídatelného dodavatelského řetězce firmy Apple. Zdroje také uvedly, že iPhone 6c by se měl honosit FinFET procesory, které zajistí slušný výkon při energetické nenáročnosti. Tyto procesory by měly dodávat dvě společnosti, thaiwanská TSMC a Samsung. Proč se Apple rozhodl představení kompaktního iPhonu posunout není jasné, existují však domněnky, že si tímto krokem snaží vydobýt si lepší prodejní čísla na asijských trzích. Pro které bude iPhone 6c primárně určen.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button