FinderNovinkyTipy a triky

Mountain Lion vraťte si zpět web sharing

Tento návod je primárně zaměřený na vývojáře webových stránek. Apple odebral ze systémových předvoleb možnost zapínání a vypínání webového serveru, který je součástí Mac OS X. Tato volba byla přístupná přes Předvolby systému, ale v Mountain Lion byste ji tam hledali marně. Naštěstí pro nás, Apple tuto funkci neodebral ze systému zcela, ale “pouze” znemožnil její jednoduché zapínání/vypínání. Co tedy dělat, když bychom chtěli námi vytvořené webové stránky hostovat nebo testovat na OS X Mountan Lion? Řešení je velice snadné. Stačí stáhnout Web Sharing.prefPane z odkazu na konci tohoto článku a poklepáním na ikonu jej nainstalovat.

Tato malá utilita se po nainstalování usídlí v Předvolbách systému odkud ji můžeme dle libosti jednoduchým kliknutím na přepínač zapínat nebo vypínat.

Po přepnutí do polohy ON, jsme zapnuli zabudovaný Apache server.

Nyní nám jen zbývá si říct kam vlastně webové stránky ukládat, abychom je byli schopni testovat. Všechny html a související soubory musí být zkopírovány do složky Knihovna -> WebServer -> Documents. Pokud soubory do této složky neumístíme nebudeme schopni stránky ve webovém prohlížeči zobrazit.

Soubor WebSharing.prefPane můžete stáhnout zde.

FiL

Dlouholetý uživatel produktů Apple všeho druhu a věčný experimentátor. Dne 1.1.2012 po několikaletém rozmýšlení založil tento blog pro začínající i zkušené uživatele a pokud může vždy se snaží pomoct. Držitel Apple Certified Associate - Mac Integration 10.7, Apple Certified Associate - Mac Integration 10.8. Apple Certified Support Professional 10.7 a Apple Certified Technical Coordinator 10.7

Doporučené články

2 Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button