Novinky

Mac z medu, uhlí a ledu? Designéři ukázali, jak by vypadaly počítače vyrobené z lokálních surovin

Že výroba moderní výpočetní techniky je náročná na materiály, je známý fakt. Smartphone nebo počítač je přehlídkou nejrůznějších více či méně vzácných kovů. A například moderní baterie by se neobešla bez lithia. Apple patří mezi společnosti, která často zdůrazňuje svůj zájem ohledně ochrany životního prostředí. Materiálově náročná výroba elektroniky, která navíc díky každoročním upgradům velmi rychle morálně zestárne, do toho tak trochu hází společensky odpovědné společnosti vidle. 

Zdroj: 9to5mac/Hank Beyer a Alex Sizemore

Takže co takhle, kdyby se počítače vyráběly z lokálně dostupných a udržitelných materiálů? Sice by nefungovaly, ale za to by byly ekologické. Něco takového si asi řekla dvojice designérů Hank Beyer a Alex Sizemore, kteří dostali potrhlý nápad ukázat, jak by vypadal Mac vyrobený z medu, uhlí, ledu, rašeliny, pískovce nebo hlíny. K čemu tyto koncepty slouží, bohužel, nemůžeme říci, protože jsme na to sami nepřišli. Jde ale o zajímavou ukázku toho, co se v hlavách designérů může urodit.

Zdroj: 9to5mac/Hank Beyer a Alex Sizemore

Práce na projektu začaly už před sedmi lety a tvůrci údajně chtěli vytvořit jakousi alternativní realitu. Výtvory svérázných umělců byly k vidění na Mezinárodním festivalu designu ve Francii. Nyní si zájemci mohou také zakoupit knihu, kde je postup výroby unikátních prototypů zachycen, včetně podrobného povídání o získávání lokálně dostupných surovin.  

Zdroj: 9to5mac/Hank Beyer a Alex Sizemore
Zdroj
Macrumors

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button