AktualityiOSNovinkyWatch

Jony Ive se rozpovídal v rozhovoru Pro Vogue o Apple Watch

Společnost Apple se netají názorem, že své hodinky považuje za dokonalé skloubení technologie a designu. V praxi mají posloužit jako prodloužená ruka chytrého telefonu a zároveň jako šperk a módní doplněk. V tomto důsledku výrobce hledá partnery na marketingovou podporu v magazínech, kde se jeho produkty doposud neobjevily. Příkladem je nedávný rozhovor dvorního designéra Jony Ive s redaktorkou Suzy Menkes z britského časopisu Vogue.

Panelová diskuze se konala při příležitosti konference Conde Nast International Luxury Conference 2015. Některé z otázek se točily kolem odhodlání Applu na vstup do odvětví s módou a šperky. Jony Ive zareagoval ve smyslu, že Apple Watch mají nadčasový vzhled, který ani po letech neztratí nic ze svého lesku. Zároveň poukázal na nutnost častých aktualizací, které jsou pro digitální zařízení nesmírně důležité.

https://www.youtube.com/watch?t=158&v=afYnwnCp_D8

Vývoj hodinek se údajně nesl v duchu pochopení hodinářského umění a převedení této nesmělé  myšlenky do nového produktu. V rozhovoru též zaznělo, že celý tým okolo Apple Watch chápal lidské zápěstí jako báječné místo pro umístění nové technologie. Samozřejmě je otázkou, s jakou reakcí se Apple Watch setkají u movitějších zákazníků, kteří jsou zvyklí platit za mechanické skvosty od hodinářských výrobců.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Back to top button