Novinky

Již za pár měsíců se dočkáme iPadu Mini 5 a iPadu (2019) s 10″ displejem

Už v první polovině roku 2019 bychom se měli dočkat nástupce velmi populárního iPadu Mini 4 a aktuálního iPadu (2018) s 9,7″ displejem.

Apple iPad Mini 4 je s námi už nějaký ten pátek a poslední dobou se zdálo, že ho Apple zřejmě pohřbil. Po nástupci totiž nebylo dlouhou dobu vidu ani slechu a až nyní unikají informace, že společnost přeci jen něco chystá. 

Vylepšovat se bude uvnitř

Chystaný iPad Mini 5 by měl být vzhledově totožný jako 4. generace, takže bezrámečkový displej a Face ID asi čekat nemůžeme. Změny by se měly odehrávat zejména uvnitř zařízení, tj. Apple se zaměří na procesor, výkon zařízení, fotoaparát, reproduktory a další části.  

iPad (2019) s tenčími rámečky

Dále bychom se měli po boku malého iPadu dočkat aktualizované verze aktuálního iPadu (2018). Ten by se měl také dočkat jen vylepšených „vnitřností“. Zde už ale bude na první pohled patrná změna – iPad by měl mít displej o úhlopříčce 10″, což je o 0,3″ více, než má aktuální iPad (2018). Apple tedy bude pravděpodobně zeštíhlovat rámečky kolem displeje. Opět zde ale platí, že se výraznějších designových změn nedočkáme a iPadu by neměl chybět například Home Button s Touch ID.

Uvidíme tedy, co si na nás Apple nachystá. Osobně jsem velice zvědav na iPad Mini 5, který už je dlouhé měsíce (a možná i roky) očekáván. 

Štítky

Marek Smékal

Jsem dlouholetý jablíčkář, trochu geek a mám rád jablečný džus. Začínal jsem na původním iPadu a můj první iPhone byl 4S. Mám rád focení a zkouším různé fotografické aplikace, ve volném čase píšu články a bleskovky, nebo hraji videohry na Xboxu. Baví mě také sebevzdělávání a timemanagement. Apple produkty používám asi od roku 2009 a stále baví :) #ApplePower

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close