Tipy a triky

Jak v macOS Sonoma zakázat funkci pro zobrazení plochy kliknutím na tapetu

Nedávno uvolněná aktualizace operačního systému macOS Sonoma přinesla řadu dílčích vylepšení včetně několika novinek. Pokud jste si nový macOS nainstalovali na svůj Mac, tak jste si pravděpodobně všimli funkce, která po kliknutí na tapetu zobrazí plochu a skryje všechna otevřená okna aplikací.

Jestli vás tato funkce rozčiluje, tak nemusíte zoufat, existuje totiž velice snadný způsob, jak tomuto chování zamezit. Jde totiž o novou funkcionalitu, která je v nativním stavu aktivní, nicméně pokud jste ji nedokázali přijít na chuť, stačí zavítat do nastavení macOS a najít tu správnou položku pro její vypnutí. Pojďme se tedy ukázat jak na to.

Jak zakázat funkci “kliknutím na tapetu zobrazit plochu”

  1. Otevřete Nastavení systému
  2. V levém panelu vyberte položku Plocha a Dock
  3. V nabídce vyhledejte sekci Plocha a Stage Manager
  4. U funkce Kliknutí na tapetu zobrazit plochu vyberte možnosti “Jen ve Stage Manageru”

Po provedení výše uvedených kroků se váš Mac bude chovat stejně jako před aktualizací. To znamená, že pokud kliknete myší na tapetu, okna s aplikacemi zůstanou na svém místě. Nově přidaná funkce pro rychlé zobrazení plochy kliknutím na tapetu dává největší smysl v případě, že používáte rozhraní Stage Manager. Minimálně v mém okolí se však setkávám s názory, že Stage Manager není dvakrát oblíbený, respektive uživatelé raději dávají přednost tradičnímu řešení, na které jsou dlouhodobě zvyklí.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button