Tipy a triky

Jak na Macu získat přístup k Emoji jedním kliknutím na klávesnici

Pokud používáte Mac s nejnovější verzí operačního systému macOS Ventura 13 a novější, můžete si zapnout volitelnou funkci rychlého přístupu k Emoji. Tato drobná vychytávka umožňuje okamžité vyvolání nástroje pro výběr emotikon jedním stisknutím na klávesnici vašeho Macu. Pojďme si tedy ukázat, jak na to.

V levém horním rohu klikněte na logo Apple a zvolte položku Nastavení systému. Po otevření okna vyberte v levém panelu sekci “Klávesnice“ a na zobrazené kartě pak následně vyhledejte položku s označením „Stisknutím klávesy 🌐/fn:“. V dostupné nabídce pak už jen stačí vybrat příkaz “Zobrazit Emotikony a symboly“. A to je celé.

Klávesu se symbolem 🌐/fn najdete na každé Apple klávesnici v levém dolním rohu. Poku máte například starší Mac či Magic Keyboard, tak místo symbolu globusu zde nejspíše máte pouze klávesu s označením fn.

Nyní když budete psát do libovolného textového pole a zároveň budete chtít použít Emotikony, tak po stisknutí fn/🌐 klávesy se vám zobrazí samostatné okno se všemi dostupnými Emoji.

Pokud byste ovšem chtěli klávesu 🌐/fn mít vyhrazenou k jiné akci, tak existuje ještě jedna alternativa, jak se rychle dostat k nabídce s Emoji. Jde o klávesovou zkratku Control+Command+Mezerník, která má naprosto stejnou funkci.

Jak často používáte při psaní emotikony, případně dáváte přednost klávesovým zkratkám, nebo vám přijde snazší výše popsaný trik s klávesnicí? Dejte nám vědět svůj názor v diskuzi.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button