Tipy a triky

Jak na Macu jednoduše upravovat jas externího monitoru?

Momentálně má Apple v nabídce dva externí monitory – Apple Pro Display XDR a Studio Display. S cenou nad 40 tisíc korun si je však obvykle spousta lidí nechce pořídit, jelikož pro ně nemají využití a raději sáhnou po monitoru konkurenčních značek. V tomto případě však vzniká pár problémů s ovládáním, jelikož všechna nastavení obvykle probíhají v Menu přímo na zařízení, což může být dosti zdlouhavé a například nastavování jasu je tímto způsobem vyloženě nepraktické. Existuje však aplikace, která tento problém řeší.

Foto: CeskyMac.cz (autor: Tomas Koci)

Tato aplikace se jmenuje MonitorControl a je zdarma ke stažení na GitHub, kde vývojáři obvykle publikují své open source projekty. Právě tato aplikace je též open source, což znamená, že její zdrojový kód je veřejně dostupný a kdokoliv může zkontrolovat její legitimnost. Tento druh aplikací je tedy nejvíce transparentní a objektivně nejlepší jak z hlediska bezpečnosti, tak i soukromí.

Po instalaci a otevření MonitorControl se zobrazí okno s výzvou, že je k fungování potřeba povolit  zpřístupnění. Jakmile tento požadavek povolíte, tak se vám zobrazí v horním menu ikona „slunce.“ Pomocí této ikony se poté ovládají všechny funkce a další nastavení.

Foto: CeskyMac.cz (autor: Tomas Koci)

Nyní již můžete tuto aplikaci plnohodnotně používat, a to buď právě přes ikonu z horního menu či pomocí kláves pro změnu jasu. Jestli máte vedle sebe více externích displejů, tak svítivost se bude vždy měnit na monitoru, kde máte aktivní kurzor myši.

Foto: CeskyMac.cz (autor: Tomas Koci)

Pokud se vám MonitorControl zalíbil, tak zde je odkaz pro stažení. Po kliknutí na odkaz budete přesměrováni na stránky GiftHub, kde stačí pouze kliknout na „MonitorControl.4.1.0.dmg“ a povolit stahování. Po stažení se MonitorControl nainstaluje jako jakákoliv jiná aplikace stažená z internetu. 

Foto: CeskyMac.cz (autor: Tomas Koci)

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

2 Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button