Novinky

Apple se rozhodl změnit taktiku: Nový iPhone představí jednou za tři roky

Podle deníku Wall Streat Journal bude nová generace iPhonů (7) designově srovnatelná s aktuálními iPhone 6 a 6S. Pokud by to byla pravda, šlo by o narušení klasického dvouletého cyklu Applu, kdy první rok se představí verze s novým vzhledem a příští generace je vizuálně nezměněna. Tento cyklus má pro Apple mnoho výhod, nejen že se nezabývá každý rok s výzvou, jak nové technologie vměstnat do přepracovaného a menšího těla, ale také ne vždy na začátku vývoje ví, jak bude výsledný design vypadat. Pro partnery vyrábějící příslušenství pro iPhony je tento cyklus také výhodný, protože stačí vytvářet nové příslušenství jen jednou za dva roky.

iphonese

Jestliže jsou predikce autentického charakteru, Apple chce pravděpodobně přesedlat z dvouletého na cyklus tříletý. I když by vzhled měl zůstat u iPhonu 7 téměř totožný, 3,5mm jacku se Apple pravděpodobně zbaví, hlavně jako přípravu pro další generaci mobilních zařízení, kde při prodeji iPhonu 7 lze zakoupit stále dostupný iPhone 6S, tudíž bude mít zákazník možnost volby. Důvod pro podobné rozhodnutí o změně cyklu může vycházet také z posledního rozhovoru Tima Cooka, kde pro televizi CNBC řekl, že plánují do nových iPhonů implementovat tak revoluční technologie že zákazníci nebudou tušit, jak bez nich mohli doposud žít. Na to, jestli jsou tyto zvěsti opravdu pravdivé, si budeme muset počkat do září, kdy Apple představí dlouho kýženou novinku.

Martin Kaše

Vývojář mobilních a webových aplikací. Technologický nadšenec, fanoušek Applu, PlayStationu, punkové hudby, milovník dobrého piva a českého vína.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button